Ronaldo popiera mundial co dwa lata. „Spytajcie Leo Messiego czy Cristiano Ronaldo...”

Ronaldo popiera mundial co dwa lata. „Spytajcie Leo Messiego czy Cristiano Ronaldo...” fot. Fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: FIFA

Legendarny napastnik reprezentacji Brazylii Ronaldo poparł kontrowersyjny pomysł organizowania mundialu co dwa lata.

Na odbywającej się w Dausze konferencji Arsène Wenger, pełniący obecnie w FIFA funkcję dyrektora do spraw rozwoju piłki nożnej, przedstawił kontrowersyjny pomysł rozgrywania mundialu co dwa, a nie cztery lata. Pierwszym turniejem po rewolucji w kalendarzu miałby być ten w 2028 roku. UEFA jest przeciwna takim zmianom. Popiera je między innymi dwukrotny mistrz świata Ronaldo.

Legendarny Brazylijczyk, król strzelców światowego czempionatu w 2002 roku,  jest przekonany, że zmiany spodobałaby się też współczesnym gwiazdom piłki nożnej. 

– Jeśliby spytać Leo Messiego albo Cristiano Ronaldo, czy chcieliby mieć więcej okazji do wygrania zdobycia tytułu mistrza świata, na pewno odpowiedzieliby, że tak – przekonywał 45-letni były napastnik. 

– Pamiętam, że jako dzieciak marzyłem tylko o grze na mundialu. Pragnęli tego wszyscy moi przyjaciele! Dzięki proponowanym zmianom coraz więcej ludzi będzie mogło spełnić swoje marzenie.

Z Ronaldo zgadzali się między innymi Peter Schmeichel i Tim Cahill. Australijczyk, który na takim turnieju był aż cztery razy, zwrócił też uwagę na mniejsze kraje, które mają nikłe szanse na zakwalifikowanie się do finałów. Po firmowanej nazwiskiem Wengera rewolucji kalendarzowej FIFA generowałaby więcej pieniędzy, które miałyby pozwolić na dofinansowanie właśnie tych małych federacji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Manchester United: Ralf Ragnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Manchester United: Ralf Ragnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021 Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy