Ronaldo wymienił pięciu piłkarzy, którzy jego zdaniem powinni otrzymać w przeszłości Złotą Piłkę

Ronaldo wymienił pięciu piłkarzy, którzy jego zdaniem powinni otrzymać w przeszłości Złotą Piłkę
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Instagram I Sky Sport

Ronaldo Luís Nazário de Lima w trakcie rozmowy z Alessandro Del Piero za pośrednictwem Instagrama przyznał, że jego zdaniem Włoch powinien dostać Złotą Piłkę.

Brazylijski napastnik sam dwukrotnie sięgał po Złotą Piłkę. Wyróżnienie przyznawane przez „France Football” otrzymał w 1997 (jako najmłodszy laureat w historii) oraz w 2002 roku. Rozmawiając z Del Piero, Brazylijczyk stwierdził, że na przestrzeni lat prestiżowej nagrody nie dostało wielu piłkarzy, którzy tak naprawdę na nią zasłużyli.

- Moim zdaniem jest kilku zawodników, którzy na to zasłużyli. Jesteś to ty, Francesco Totti, Paolo Maldini i Raúl. Ach, nie mogę nie wspomnieć też o Roberto Carlosie, który zajmował drugie miejsce. Zawsze byłeś chwalony i szanowany za to, co robiłeś. Myślę, że na to zasłużyłeś - stwierdził Ronaldo.

Del Piero podziękował Brazylijczykowi za miłe słowa, dodając: - Jasne, że chciałem ją wygrać. Ale nie żałuję, że się nie udało. Tak to jest w życiu - raz zwyciężasz, innym razem przegrywasz. To drugie zdarzało się mi również w finałach Ligi Mistrzów czy Mistrzostw Europy.

Wspomniany Carlos zajął drugie miejsce w plebiscycie w 2002 roku. Wyprzedził go wtedy właśnie Ronaldo. Różnica nie była duża, bo wyniosła raptem kilkanaście głosów. Rok wcześniej na drugiej lokacie uplasował się Raúl, uznając wyższość Michaela Owena. Maldini dwukrotnie był trzeci (1994 i 2003 rok), Del Piero - dwukrotnie czwarty (1995 i 1996), a Totti raz zajął piąte miejsce (2001).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy