Rooney trenerem? „Już teraz dostaję oferty!”

Rooney trenerem? „Już teraz dostaję oferty!”
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sports

Wayne Rooney kontynuuje karierę w MLS, ale już rozmyśla, co robić po zawieszeniu butów na kołku.

Anglik na koniec swojej przygody z piłką postanowił zagrać w Major League Soccer i od roku gra w barwach DC United. Jest jedną z największych gwiazd północnoamerykańskiej ligi, ale doskonale zdaje sobie sprawę, że powoli musi rozmyślać nad dalszą przyszłością. 33-latek nie ukrywa, że jedną z możliwości jest zostanie trenerem.

W rozmowie ze „Sky Sports” Rooney wyjawił, że powoli przygotowuje się do nowego zawodu, ale część klubów nie zwleka i już teraz zgłasza się do niego z konkretnymi propozycjami.

- Ja trenerem? Jasne, to jest możliwe - stwierdził legendarny napastnik Manchesteru United.

- Wykonuję już kroki, by zdobyć konieczne licencje i gdy skończę grać, rozważę pojawiające się opcje. Już teraz mam kilka ofert, ale wciąż jestem piłkarzem i chcę się tym cieszyć, dopiero później będę rozważał, która propozycja jest dla mnie najlepsza.

- Mam możliwość, by od razu po zakończeniu kariery zająć się trenowaniem. Kiedy już się na to zdecyduję, wybiorę konkretną opcję na podstawie ambicji klubu oraz swoich własnych. Wybór musi być dobry dla mnie, ale też dla tej drużyny.

Wielu znanych angielskich piłkarzy zajęło się trenowaniem, są to choćby Steven Gerrard czy też Frank Lampard, który jest blisko objęcia Chelsea.

- Uważam, że dla Franka to niesamowita sprawa, ale to też wiele znaczy dla zawodników, którzy kończą karierę. Dzięki temu widzą, że nawet tak wielki klub jak Chelsea daje szansę młodemu trenerowi, a Frank może udowodnić swoje możliwości. Jestem pewien, że Steven też dostanie swoją szansę w Liverpoolu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy