Rosja z nowym pomysłem na powrót do gry. Chce zagrać z... brazylijskimi klubami

Rosja z nowym pomysłem na powrót do gry. Chce zagrać z... brazylijskimi klubami fot. SOPA Images/SIPA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport Express

Rosyjski Związek Piłki Nożnej pracuje nad przeprowadzeniem serii meczów towarzyskich z... brazylijskimi zespołami w trakcie marcowego terminu FIFA na mecze międzypaństwowe - poinformował „Sport Express”.

Rosyjski futbol pozostaje w izolacji od momentu rozpoczęcia zbrojnej inwazji na Ukrainę i przynajmniej na obecną chwilę nic nie wskazuje na to, by FIFA oraz UEFA zgodziły się na przywrócenie tamtejszych klubów oraz reprezentacji do międzynarodowej rywalizacji.

To nie przeszkadza jednak przedstawicielom tamtejszej piłki w snuciu różnego rodzaju planów odnoszących się do zaliczenia powrotu do poważnej rywalizacji.

Świadczą o tym rozważania tamtejszych władz o przejściu z europejskiego do azjatyckiej konfederacji, czy rozegranie meczów towarzyskich przez „Sborną” z takimi przeciwnikami, jak Kirgistan, Tadżykistan i Uzbekistan.

Teraz przed marcowym terminem FIFA na spotkania międzynarodowe ponownie w strukturach rosyjskiego futbolu pojawiły się różnego rodzaju pomysły na wypełnienie kalendarza sparingami.

Tym razem tamtejsi przedstawiciele pracują usilnie nad wysłaniem reprezentacji do Zjednoczonych Emiratów Arabskich lub Kataru, gdzie rozegrałaby między 20 a 30 marca serię pojedynków z... czołowymi brazylijskimi drużynami.

Takie wieści przekazali dziennikarze „Sport Express” i zasugerowali, że jednym z potencjalnych przeciwników „Sbornej” może być Corinthians, który pomimo zaistniałej sytuacji utrzymuje dobre relacje z rosyjskimi zespołami.

Pokazuje to fakt wytransferowania w ostatnim czasie Gustavo Mantuana, Ivana, Roberta Renana i Du Queiroza do Zenitu Sankt Petersburg.

Więcej na temat: Rosja Brazylia

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Wisła Kraków pozbędzie się niechcianego pomocnika. „99 procent” [POTWIERDZONE] Wisła Kraków pozbędzie się niechcianego pomocnika. „99 procent” [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa: To drugi letni nabytek mistrza Polski [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: To drugi letni nabytek mistrza Polski [OFICJALNIE] Carlo Ancelotti bardzo go ceni. Real Madryt może ruszyć po niego w letnim oknie transferowym Carlo Ancelotti bardzo go ceni. Real Madryt może ruszyć po niego w letnim oknie transferowym Raków Częstochowa: Potwierdzenie dwóch transferów tuż-tuż Raków Częstochowa: Potwierdzenie dwóch transferów tuż-tuż PSV Eindhoven zauroczone Polakiem. Chce go u siebie PSV Eindhoven zauroczone Polakiem. Chce go u siebie Lech Poznań: Zwrot akcji w sprawie zawodnika „Kolejorza”. Oferta przyjęta Lech Poznań: Zwrot akcji w sprawie zawodnika „Kolejorza”. Oferta przyjęta

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy