Ross Barkley opuści Premier League? Konkretna oferta na stole

Ross Barkley opuści Premier League? Konkretna oferta na stole fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Simon Phillips [Twitter]

Ross Barkley nie jest mile widziany w szeregach Chelsea i niewykluczone, że wkrótce opuści nie tylko londyński zespół, ale i Premier League na rzecz spróbowania sił w Celticu - poinformował Simon Phillips.

Środkowy pomocnik został sprowadzony w styczniu 2018 roku z Evertonu na Stamford Bridge za blisko 17 milionów euro.

„The Blues” zainwestowali takie środki w pozyskanie wielokrotnego reprezentanta Anglii w nadziei na to, że wzmocni on rywalizację w londyńskim zespole.

Niestety Ross Barkley nabawił się stosunkowo szybko kontuzji uda i potem, poza kilkoma przebłyskami, pełnił jedynie funkcję rezerwowego. Z tego powodu władze Chelsea postanowiły pozbyć się dobrze opłacanego gracza.

Ten cieszy się od momentu wystawienia go na sprzedaż sporym zainteresowaniem, ale do tej pory spędził tylko sezon 2020/2021 na wypożyczeniu w Aston Villi.

Wkrótce ekipa ze Stamford Bridge może jednak dopiąć swego i na rok przed wygaśnięciem obowiązującego porozumienia rozstać się definitywnie z 28-letniem zawodnikiem, ponieważ otrzymała za niego konkretną ofertę ze strony Celticu.

„The Blues”, bez względu na jej wysokość, zgodzą się zapewne na jej zaakceptowanie, dlatego kwestia realizacji transferu będzie leżała w kwestii pomocnika, który do tej pory był związany wyłącznie z angielskimi klubami.

Wychowanek Evertonu cieszy się ponadto zainteresowaniem rodzimej drużyny oraz Newcastle United, West Hamu United, Aston Villi i Brighton.

Barkley zakończył minione rozgrywki na czternastu rozegranych meczach z zanotowanymi trafieniem.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy