Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Royale Union Saint-Gilloise

Działacze Royale Union Saint-Gilloise przeprowadzili trzeci zimowy transfer. Szeregi lidera tabeli belgijskiej ekstraklasy zasilił Cameron Puertas.

Wcześniej do belgijskiego zespołu na zasadzie wypożyczeń dołączyli Kacper Kozłowski oraz Koki Machida. Jego zimowym nabytkiem numer trzy jest 23-letni pomocnik Cameron Puertas. Tym razem doszło do transferu definitywnego. Urodzony w Szwajcarii zawodnik podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Kwota transferu wyniosła 1,16 miliona euro i... jest to największa operacja w historii Royale Union Saint-Gilloise.

Przez ostatnie 3,5 roku Puertas reprezentował barwy FC Lausanne-Sport. W koszulce szwajcarskiej ekipy pomocnik rozegrał 101 meczów, notując w nich 11 trafień i 14 asyst. W tym sezonie rodzimej ekstraklasy strzelił dwa gole.

Do niedawna ekipa Unionu rywalizowała na drugim belgijskim szczeblu. Pół roku temu po 48 latach przerwy wróciła do ekstraklasy. Klub, którego właścicielem jest Tony Bloom (należy do niego również Brighton & Hove Albion) chce zdobyć tytuł mistrzowski. Po 22 kolejkach drużyna zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 50 punktów. Royal Antwerp oraz Club Brugge tracą do niej po siedem „oczek”.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Asystent Czesława Michniewicza zbierał od piłkarzy numery kont bankowych do premii?! Reprezentacja Polski: Asystent Czesława Michniewicza zbierał od piłkarzy numery kont bankowych do premii?! 55-letni Kazu Miura finalizuje zagraniczny transfer. Chce ponownie zagrać w Europie 55-letni Kazu Miura finalizuje zagraniczny transfer. Chce ponownie zagrać w Europie OFICJALNIE: Jest decyzja w sprawie Hansiego Flicka po nieudanych Mistrzostwach Świata reprezentacji Niemiec OFICJALNIE: Jest decyzja w sprawie Hansiego Flicka po nieudanych Mistrzostwach Świata reprezentacji Niemiec Kamil Glik: To najwyższe skurw******** z możliwych Kamil Glik: To najwyższe skurw******** z możliwych Wisła Kraków bardzo blisko pozyskania pomocnika. Radosław Sobolewski potwierdza Wisła Kraków bardzo blisko pozyskania pomocnika. Radosław Sobolewski potwierdza Otoczenie Sofyana Amrabata rozmawiało już z menedżerem giganta Otoczenie Sofyana Amrabata rozmawiało już z menedżerem giganta Cristiano Ronaldo z jasnym planem na przyszłość?! Cristiano Ronaldo z jasnym planem na przyszłość?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy