Ruch Chorzów - Wisła Kraków jednak nie na Stadionie Śląskim. Znamy powód [OFICJALNIE]

Ruch Chorzów - Wisła Kraków jednak nie na Stadionie Śląskim. Znamy powód [OFICJALNIE] fot. Tupungato / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Ruch Chorzów

Ruch Chorzów i Wisła Kraków zmierzą się w kwietniu w ramach pierwszej ligi. Planowano, by mecz odbył się na Stadionie Śląskim, ale ostatecznie zarząd pierwszego z tych klubów nie doszedł do porozumienia z władzami obiektu. Spotkanie odbędzie się zatem w Gliwicach.

Ruch Chorzów i Wisła Kraków to zespoły, które rywalizują obecnie na zapleczu Ekstraklasy i liczą się w walce o awans na najwyższy szczebel rozgrywkowy. Jakby tego było mało, ich kibiców łączy od kilku lat przyjaźń.

Między innymi dlatego padł pomysł, by mecz, do którego dojdzie między nimi pomiędzy 21 a 23 kwietnia, odbyła się na Stadionie Śląskim.

Rozmowy w tej sprawie trwały od jakiegoś czasu. „Niebiescy” liczyli, że uda im się porozumieć z władzami obiektu w kwestii organizacji tego futbolowego święta.

Ostatecznie jednak strony nie doszły do konsensusu. Powodem był brak kompromisu w „zakresie rozkładu odpowiedzialności związanej z potencjalnymi uszkodzeniami”.

Ruch Chorzów wydał w tej sprawie stosowne oświadczenie.

„Zakończyły się negocjacje ze Stadionem Śląskim w sprawie organizacji meczu z Wisłą Kraków. Strony nie doszły do porozumienia w kwestii zapisów umowy najmu. Spotkanie z „Białą Gwiazdą” zostanie rozegrane w Gliwicach.

Od początku rozmów zarówno Klub, jak i Stadion Śląski, wykazywały się dużą chęcią współpracy, by mecz z Wisłą mógł odbyć się na chorzowskim gigancie. Stadion Śląski wyszedł naprzeciw oczekiwaniom Ruchu, a złożona oferta najmu została zaakceptowana przez Zarząd Klubu. Niestety Strony nie były w stanie osiągnąć kompromisu w zakresie rozkładu ciężaru odpowiedzialności związanej z ewentualnymi uszkodzeniami Stadionu Śląskiego, które mogłyby zagrozić organizacji wcześniej zaplanowanych imprez lekkoatletycznych, co w konsekwencji rodziłoby konieczność poniesienia potencjalnie wielomilionowych kosztów związanych z przeniesieniem tychże imprez. Ani Ruch, ani Stadion Śląski nie są w stanie przyjąć na siebie takiego ryzyka i takiej odpowiedzialności. Ruch od kilku lat jest mozolnie odbudowywany, dlatego narażanie Klubu byłoby wielką nieodpowiedzialnością.

Władzom Stadionu Śląskiego dziękujemy za prowadzone negocjacje i mamy nadzieję, że w przyszłości podejmiemy kolejne próby organizacji wybranych meczów „Niebieskich” na chorzowskim gigancie.

Gdy tylko Departament Rozgrywek Krajowych wyznaczy termin rozegrania meczu z Wisłą, przedstawimy naszym kibicom informacje dotyczące sprzedaży biletów” - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Ruch Chorzów to obecnie druga drużyna pierwszej ligi, a „oczko” niżej w tabeli plasuje się Wisła Kraków.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy