Rusłan Malinowski przeprasza za uściskanie Aleksandra Gołowina

Rusłan Malinowski przeprasza za uściskanie Aleksandra Gołowina
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Rusłan Malinowski [Instagram]

Olympique Marsylia w weekend mierzył się z AS Monaco. Po meczu Rusłan Malinowski uściskał się z Aleksandrem Gołowinem, za co na Ukraińca spadła fala krytyki. Mając to na uwadze, zawodnik opublikował oświadczenie i przeprosił za swoje zachowanie.

Ukraiński pomocnik tej zimy opuścił Atalantę i wylądował na Stade Vélodrome. W Ligue 1 spotkał rosyjskiego pomocnika Aleksandra Gołowina, który od początku ataku Rosji na Ukrainę niezmiennie występuje w AS Monaco.

Kluby obu zawodników skrzyżowały rękawice w minionej kolejce ligowej. Padł wynik 1:1.

Rezultat w pewnej chwili zszedł jednak na dalszy plan, a wszystko przez gest, który wychwyciły kamery telewizyjne. Rusłan Malinowski po zakończeniu zawodów uścisnął wspomnianego piłkarza, w konsekwencji czego mocno mu się oberwało w ojczyźnie.

W odpowiedzi na to 29-latek opublikował oświadczenie z przeprosinami, ale również swego rodzaju apelem o rozwagę.

„Chcę przeprosić Ukraińców za moją reakcję na gest zawodnika Monaco. Rozumiem, że lepiej by było, gdybym go uniknął, ale tak się złożyło, że podszedł do mnie i się przywitał. Po meczu wszyscy piłkarze podają sobie ręce, a ja zrobiłem to odruchowo.

Rozumiem, jak ważne jest to dla was w tym momencie, ale te obelgi i nienawiść za sekundę złego uczynku, w porównaniu z tym, co robimy dla Ukrainy i Ukraińców od początku wojny, sprawiają, że czuję się nieswojo i wątpię w waszą szczerość, kiedy piszecie do mnie słowa wsparcia.

W sporcie indywidualnym nawet nie zagrałbym przeciwko rosyjskiemu sportowcowi, ponieważ w pełni popieram usunięcie Rosjan z międzynarodowych rozgrywek” – napisał Malinowski w relacji na Instagramie.

Od czasu transferu 51-krotny reprezentant żółto-niebieskich rozegrał już cztery mecze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy