Ryczkowski definitywnie odchodzi z Legii
2018-06-24 13:58:10; Aktualizacja: 7 lat temu
Jak podaje Legia.net, Adam Ryczkowski w najbliższych dniach zostanie zawodnikiem Górnika Zabrze.
Kontrakt 21-latka z Legią jest ważnydo 30 czerwca. Działacze mistrza Polski proponowali mu przedłużenie umowy, ale skrzydłowy, który może występować również naśrodku ataku, po jego parafowaniu ponownie zostałby wypożyczony doinnego klubu. Górnik tymczasem zaoferował mu lepsze warunkifinansowe oraz dał do zrozumienia, że będzie brany pod uwagę wkontekście gry w Ekstraklasie.
Do ustalenia pozostałyostatnie szczegóły, ale wszystko wskazuje na to, że transferzostanie szybko potwierdzony. Sam Ryczkowski ma związać się zGórnikiem umową do 30 czerwca 2020 roku.
Utalentowanyatakujący spędził ostatni sezon na wypożyczeniu w ChojniczanceChojnice. W jego trakcie 21-latek strzelił osiem goli i zanotowałtrzy asysty w 30 spotkaniach I ligi. Chojniczanka zakończyłarozgrywki na trzecim miejscu w tabeli, ocierając się o awans nanajwyższy szczebel.
Wcześniej Ryczkowski przebywał nawypożyczeniu w innym pierwszoligowym klubie - Wigrach Suwałki.
Reprezentant Polski różnych kategorii wiekowych trafił doLegii w 2013 roku. Jego bilans w pierwszym zespole warszawskiegoklubu to 12 spotkań i trzy bramki.

![Złoty But: Erling Braut Haaland traci kontakt z liderami. Najlepszy strzelec Serie A zawitał do zestawienia [TOP 15]](img/photos/99804/170x113/lautaro-martinez.jpg)



![Nie tylko Karim Benzema. Al-Hilal pozyskało napastnika za 30 milionów euro [OFICJALNIE]](img/photos/115223/170x113/kader-meite.jpg)



![Złoty But: Erling Braut Haaland traci kontakt z liderami. Najlepszy strzelec Serie A zawitał do zestawienia [TOP 15]](img/photos/99804/90x60/lautaro-martinez.jpg)



![Nie tylko Karim Benzema. Al-Hilal pozyskało napastnika za 30 milionów euro [OFICJALNIE]](img/photos/115223/90x60/kader-meite.jpg)









