Rzadko spotykany wyczyn Polaka - hat-trick w dwóch kolejnych meczach

Rzadko spotykany wyczyn Polaka - hat-trick w dwóch kolejnych meczach
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Transfery.info

Napastnik De Graafschap Piotr Parzyszek podpisał się skutecznością rzadko spotykaną na europejskich boiskach. W dwóch kolejnych meczach drugiej ligi holenderskiej pokonywał bramkarzy rywali trzykrotnie.

20-letni Polak tydzień temu rozstrzelał na wyjeździe Venlo. Jego zespół wygrał 4-0, a tylko ostatnia bramka nie należała do Parzyszka - jej strzelcem okazał się Rogier Meijer.
 
 
W piątkowy wieczór młody napastnik znowu o sobie przypomniał - tym razem jednak trzy bramki wystarczyły do zaledwie remisu 3-3 w domowym starciu z Jong Twente (młodzieżowy zespół Twente).
 
Łącznie w tym sezonie Parzyszek strzelił dziewięć bramek w dziewięciu meczach, i do wyrównania wyniku z poprzednich rozgrywek brakuje mu już tylko jednej bramki - tyle, że wówczas potrzebował na niego 28 spotkań. 
 
Przesądzony jest transfer zawodnika, posiadającego także obywatelstwo holenderskie, do lepszego klubu, być może nawet w zimowym oknie transferowym. Zainteresowanie przejawia m.in. Groningen. Jeżeli jednak uda się Parzyszkowi zachować aktualną formę, wówczas zgłosić się powinny również kluby z czołówki Eredivisie.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Najdroższy Uzbek w historii piłki OFICJALNIE: Najdroższy Uzbek w historii piłki FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy