Sá Pinto przerywa milczenie. Wiadomość do kibiców Legii

Sá Pinto przerywa milczenie. Wiadomość do kibiców Legii fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Ricardo Sa Pinto I Instagram

Ricardo Sá Pinto za pośrednictwem Instagrama podsumował swoją pracę w Legii Warszawa.

Portugalski szkoleniowiec trafił do klubu ze stolicy naszego kraju w sierpniu zeszłego roku. Od tamtej pory poprowadził drużynę w 28 spotkaniach (16 zwycięstw, sześć remisów i sześć porażek). Na początku kwietnia został zwolniony. Po kilku tygodniach Sá Pinto podsumował okres pracy w Legii, kierując swoją wiadomość głównie do kibiców mistrza Polski.

„Jak wiadomo, w kwietniu zakończyłem pracę w Legii. Po czasie refleksji i odpoczynku stwierdziłem, że nadszedł właściwy moment, by skierować kilka słów do sympatyków klubu, którzy się ze mną kontaktują, a także ludzi mnie obserwujących.

Zatrudnienie mojej osoby na stanowisku szkoleniowca Legii było dla mnie powodem do dumy. To klub z milionami kibiców, którzy są jednymi z najlepszych, jakich widziałem w trakcie dotychczasowej kariery. To prawdziwa dusza Legii.

Kiedy trafiłem do niej, zespół zajmował piąte miejsce w ligowej tabeli. W klubie panowała niepewność wynikająca z frustrującego początku sezonu, w tym porażki w Superpucharze Polski oraz odpadnięcia z eliminacji Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Osiągnięcie tego, o co nas poproszono, a więc zdobycia mistrzostwa i pucharu kraju, wymagało wiele pracy, poświęcenia, pasji i odwagi w trakcie podejmowania trudnych decyzji. To było potrzebne, by przywrócić Legię na właściwą ścieżkę, z której zboczyła przed moim przyjściem.


Wykonana praca przyniosła efekt w postaci serii 17 spotkań z tylko jedną porażką i sytuacji, w której Legia na 10 kolejek przed końcem sezonu była zależna wyłącznie od siebie, by zostać mistrzem Polski.


Cieszę się, że mogłem pomóc klubowi w przywróceniu pewności siebie i jakości piłkarzom, daniu radości kibicom, ponownym zapełnieniu trybun oraz dołączeniu do pierwszego zespołu zawodników z akademii.

Mam kilka słów do samych piłkarzy. Przeżyliśmy razem wspaniałe chwile i udało nam się wyjść z dołka. Teraz są oni silniejsi, lepsi i mogą zdobyć tytuł. To, co zbudowaliśmy, daje mi poczucie dumy i wdzięczności.

Nie wszystko było oczywiście dobre. To dziwne lub nie, ale w ciągu ostatnich 10 lat Legia miała 20 trenerów. Szczerze życzę jej jednak największych sukcesów. Gratuluję świetnym sportowcom i fantastycznym kibicom tego klubu.

Dalej, Legio” - napisał 46-latek.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy