Sacha Boey podjął decyzję. Bayern Monachium ma jasność w sprawie przyszłość defensora

2024-05-21 12:19:26; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Sacha Boey podjął decyzję. Bayern Monachium ma jasność w sprawie przyszłość defensora Fot. Bayern Monachium

Sacha Boey zamierza kontynuować karierę w Bayernie Monachium - poinformował Florian Plettenberg ze Sky.

Przedstawiciele „Bawarczyków” pokpili ubiegłego lata sprawę i nie pozyskali wartościowego następcy Benjamina Pavarda, który przeszedł do Interu Mediolan.

Swój błąd naprawili zimą poprzez zakontraktowanie Sachy Boeya z Galatasaray. Były juniorski reprezentant Francji dołączył do utytułowanego klubu za 30 milionów euro i miał stać się momentalnie wartościową opcją dla trenera Thomasa Tuchela.

23-letni zawodnik wypadł jednak bardzo szybko z orbity zainteresowań niemieckiego szkoleniowca z powodu problemów zdrowotnych. W efekcie udało mu się zanotować tylko dwa występy w koszulce Bayernu Monachium.

W tej sytuacji zaczęto spekulować, czy defensor dostąpi zaszczytu kontynuowania kariery w ekipie z Bundesligi.

Florian Plettenberg ze Sky przekonuje, że sam piłkarz nie nosi się w żadnym stopniu z zamiarem dokonania szybkiego zmiany pracodawcy i zamierza w trakcie letniego okresu przygotowawczego powalczyć o uzyskanie statusu podstawowego zawodnika.

Sami „Bawarczycy” także nie przejawiają chęci do rozstania z nim po zaledwie kilku miesiącach. Dlatego jego dalsza przyszłość będzie w dużej mierze zależeć od niego samego i nowego trenera.