Sakho: Nie zwrócą mi tego, co zostało zabrane

Sakho: Nie zwrócą mi tego, co zostało zabrane
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Guardian

Mamadou Sakho zabrał głos w sprawie oskarżeń dotyczących stosowania przez niego dopingu i całego zamieszania, jakie one wywołały.

Francuski obrońca przez niesłuszne zawieszenie (o czym więcej TUTAJ) stracił miejsce w składzie Liverpoolu i ominęły go finał Ligi Europy oraz długo wyczekiwane przez wszystkich francuskich kadrowiczów Euro 2016. Obecnie defensor gra w Crystal Palace, gdzie trafił na zasadzie wypożyczenia z „The Reds”.

- Pracowałem bardzo ciężko, żeby jak najlepiej przygotować się do mistrzostw Europy i pomóc swojej reprezentacji w turnieju rozgrywanym na ojczystej ziemi. Teraz nie da się już z tym nic zrobić. Bez względu na to, co zostanie powiedziane czy zrobione, nie zwrócą już tego, co zostało mi zabrane.

- Mój prawnik czyni kolejne kroki w całej tej sprawie, ale sam koncentruję się na innych rzeczach. Nauczyłem się, że nie warto patrzeć wstecz i zastanawiać się, co mogłoby się wydarzyć. Trzeba skupiać się wyłącznie na tym, co przed nami. To jest prawdziwe życie. Przytrafiają się w nim zarówno dobre, jak i złe rzeczy. Mam jednak taką mentalność, że ze wszystkiego próbuję wyciągać pozytywy. To jedyny sposób, żeby być szczęśliwym.

- Najtrudniejszy był dla mnie widok mamy, siostry, brata i żony, którzy płakali. Oni niczego nie rozumieli. To było szalenie ciężkie. Próbowałem im wytłumaczyć, że nie zrobiłem nic złego i lada moment wszystko się ułoży. Musiałem być wtedy bardzo silny.

- Przez cały ten czas spędzałem naprawdę dużo chwil z najbliższymi i ludźmi z mojej fundacji (AMSAK - red.). Odwiedziliśmy m.in. Senegal i Wybrzeże Kości Słoniowej, wizytując sierocińce, szkoły dla głuchoniemych czy młodociane więzienia. Dawaliśmy tym dzieciakom rady, w końcu każdy popełnia błędy. Najważniejszą rzeczą jest jednak nauka i dzielenie się wiedzą. Jestem szczęśliwy, że mogę wykorzystywać w ten sposób swój status społeczny i dawać coś innym.

- Przyszłość? Mój kontrakt z Liverpoolem jest ważny jeszcze przez trzy lata. Nie miałbym nic przeciwko pozostaniu w Londynie. Czuję się tutaj dobrze. Zobaczymy jednak, co przyniosą najbliższe miesiące - powiedział Sakho w rozmowie z „The Guardian”.  

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO] Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO] LC Sailors celuje w bycie najlepszym zespołem w regionie. Klub ustanowił zakupowy rekord Singapuru [OFICJALNIE] LC Sailors celuje w bycie najlepszym zespołem w regionie. Klub ustanowił zakupowy rekord Singapuru [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy