Salomon Kalou na celowniku Botafogo

Salomon Kalou na celowniku Botafogo
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Globo Esporte

Botafogo dąży do zakontraktowania Salomona Kalou.

34-latek, który na początku maja, kiedy to Hertha BSC przygotowywała się do wznowienia rozgrywek, podpadł klubowym władzom i w efekcie został zawieszony, wkrótce będzie wolnym zawodnikiem. To daje mu spore pole manewru w kwestii wyboru przyszłego pracodawcy.

Jak podaje Globo Esporte, jako jedni z pierwszych z Iworyjczykiem skontaktowali się przedstawiciele Botafogo. Klub, do którego jakiś czas temu trafił Keisuke Honda, chce pozyskać jeszcze przynajmniej jednego gracza o głośnym nazwisku, a były gracz m.in. Chelsea wydał się im odpowiednim kandydatem.

Rozmowy w kwestii nawiązania współpracy już ruszyły. Pierwsza propozycja Brazylijczyków to kontrakt ważny do 31 grudnia 2021 roku i choć na razie trudno wyrokować, jak te negocjacje się zakończą, „Fogão” mają być pozytywnie nastawieni do całej sprawy. W tym kontekście warto dodać, że zawodnik jest żonaty z Brazylijką.

Powyższe źródło dodaje, że oprócz oferty z Kraju Kawy, atakujący ma na stole wstępne propozycje z europejskich klubów.

Kalou w zakończonym sezonie rozegrał raptem siedem spotkań i strzelił dwa gole, jednak łącznie w barwach „Starej Damy” uzbierał on 173 występy okraszone 53 trafieniami oraz 16 asystami. To zdobywca pucharu Ligi Mistrzów z „The Blues”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy