Sampaoli z jasną deklaracją po przejęciu sterów w Marsylii

Sampaoli z jasną deklaracją po przejęciu sterów w Marsylii fot. Celso Pupo / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Olympique Marsylia

Jorge Sampaoli został zatrudniony przez Olympique'u Marsylia w charakterze pierwszego szkoleniowca drużyny. Argentyńczyk skomentował już decyzję o postawieniu właśnie na niego.

Mimo że o odejściu André Villasa-Boasa mówiło się od dłuższego czasu, kiedy Portugalczyk podał się do dymisji, „Les Phocéens” zostali właściwie postawieni pod ścianą. Próbując wyjść z tej sytuacji z twarzą, klubowe władze same zwolniły dotychczasowego szkoleniowca, argumentując to jego wybuchem podczas konferencji prasowej.

43-latek podważył kompetencję Pablo Longorii, wtedy jeszcze dyrektora sportowego, który od teraz sprawuje funkcję prezesa klubu. W konsekwencji wskazano mu drogę do wyjścia.

Od tego czasu trwały poszukiwania nowego trenera. Najpierw próbowano nakłonić do współpracy Maurizio Sarriego, a gdy się to nie udało, doszło do kontaktu z Lucienem Favre’em. Szwajcar także nie wyraził zainteresowania, dlatego obrano kurs na Brazylię.

To tam do 26 lutego pracował Jorge Sampaoli, ale po rozstaniu z Atlético Mineiro przejął on stery w Olympique’u Marsylia. To dla Argentyńczyka powrót do Europy po trzech i pół roku przerwy, co jak widać wystarczyło, aby 60-latek mocno zatęsknił za rywalizacją na boiskach Starego Kontynentu.

– Przez całe życie słyszałem, że OM to szczególne miejsce, pełne pasji. Że Velodrome zapala się, gdy drużyna gra na stadionie. Marsylia to klub ludu i ja w tej gorącej atmosferze czuję się sobą. Nie jesteśmy tu po to, by się ukrywać: będziemy grać twardo. Kiedy dostałem propozycję, marzyłem o tym, żeby móc świetnie się bawić w tym mieście. Na świecie są miejsca, w których możemy zaznać spokoju i miejsca pełne życia. Ja pragnę tego drugiego i dlatego przyjąłem tę propozycję bez chwili zawahania. Ten klub ma duszę, dlatego tu jesteśmy. Jesteśmy gotowi – oświadczył Sampaoli w swoich pierwszych słowach po zatrudnieniu w OM.

Były opiekun między innymi Sevilli oraz Santosu zadebiutuje jako szkoleniowiec przedstawiciela Ligue 1 w meczu z Olympique Lyon. Do konfrontacji dojdzie w niedzielę o godzinie 21:00. Gotowy do gry jest już Arkadiusz Milik.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy