Sampdoria szuka oszczędności. Linetty na sprzedaż?!

Sampdoria szuka oszczędności. Linetty na sprzedaż?! fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Il Secolo XIX

Sampdoria będzie szukała w lecie oszczędności. To powoduje, że sprzedany może zostać Karol Linetty.

Obecny sezon jest dla drużyny z Genui bardzo słaby. W tabeli plasuje się bowiem dopiero na szesnastym miejscu. Jakby tego było mało, pandemia koronawirusa spowodowała, że klub poniósł duże straty.

Z tego względu działacze muszą pochylić się nad sprzedażą piłkarzy, na których można sowicie zarobić i dzięki temu załatać dziurę w budżecie. O ewentualnych transferze mówi się w kontekście najlepiej zarabiającego w drużynie Gastóna Ramíreza. Los Urugwajczyka może podzielić też Karol Linetty.

25-latek od kilku sezonów jest ważną postacią w szeregach Sampdorii. W tym sezonie wybiegał nawet trzykrotnie z opaską kapitana. Nie może zatem dziwić fakt, że działacze liczą, iż uda się na nim sowicie zarobić.

Ubiegłego lata mówiło się o nim w kontekście Milanu. Teraz jednak przeprowadzka na San Siro wydaje się mało prawdopodobna. Bardziej możliwe jest, że zobaczymy go w Fiorentinie bądź Torino.

Szczególnie druga z tych ekip od kilku miesięcy zabiega o pomocnika. Jeszcze w zimie mówiło się, że Polak był kuszony przez ten zespół. Wtedy jednak nie zdecydował się na przenosiny, ponieważ chciał pomóc Sampdorii w wygrzebaniu się z kłopotów. W lecie może być inaczej.

Linetty trafił do zespołu z Genui z Lecha Poznań latem 2016 roku. W tym sezonie rozegrał 19 spotkań. Jego dorobek to dwie bramki i taka sama liczba asyst.

Umowa 25-latka obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy