Samuel Umtiti coraz bliżej transferu! FC Barcelona pójdzie mu na rękę

Samuel Umtiti coraz bliżej transferu! FC Barcelona pójdzie mu na rękę fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Sport

Samuel Umtiti znajduje się na dobrym kursie, by wrócić do Olympique'u Lyon. Pomóc w tym może FC Barcelona, która przejawia gotowość do rozwiązania jego kontraktu - podaje „Sport”.

Gdy Samuel Umtiti udał się na wypożyczenie do Lecce, wydawało się, znajduje się już po drugiej stronie rzeki. Mało kto wróżył Francuzowi sukces na włoskiej ziemi. A jednak...

W urodziwej Apulii, znanej z pięknych barokowych budynków, 29-latek odżył. Nawiązując do innej epoki w kulturze, przeżył renesans formy. Okazało się więc, że ma nadal papiery na dobre granie.

Zauważyło to również kilka klubów, w tym Olympique Lyon.

Drużynę z Groupama Stadium powinien wkrótce opuścić Castello Lukeba. 20-latek to jeden z głównych celów transferów RB Lipsk. W przypadku rozstania „Olimpijczycy” będą musieli poszukać nowego defensora. Ich wzrok padł właśnie na swojego wychowanka.

Negocjacje z Umtitim trwają. Ten musiałby jednak znacznie obniżyć swoje żądania finansowe, ale to raczej nie problem. Druga kwestia to forma całej operacji.

Kontrakt 31-krotnego reprezentanta kraju z FC Barceloną wygasa dopiero latem 2026 roku. Siódma ekipa poprzedniej edycji Ligue 1 musiałaby zatem zapłacić za transfer.

„Duma Katalonii” chciała niedawno zarobić na odejściu 29-latka, lecz obecnie nie wyklucza nawet rozwiązania z nim umowy za porozumieniem stron, aby zaoszczędzić na jego pensji. W obliczu przyszłych wzmocnień to bardzo ważne.

Dla Umtitiego to szansa na sentymentalny ruch.

To w trykocie lyończyków uczył się piłkarskiego fachu, a w końcu zadebiutował w seniorskiej kadrze. Łącznie rozegrał w niej 170 spotkań, po czym trafił na Camp Nou.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Ekstraklasa: Składy na zaległy mecz Stal Mielec - ŁKS Łódź [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na zaległy mecz Stal Mielec - ŁKS Łódź [OFICJALNIE] Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski Arsenal, Chelsea i Manchester United zainteresowane bramkarzem Arsenal, Chelsea i Manchester United zainteresowane bramkarzem Thomas Tuchel otwarty na pracę w tym gigancie, ale... ma nieco inny priorytet Thomas Tuchel otwarty na pracę w tym gigancie, ale... ma nieco inny priorytet Newcastle United zainteresowane znanym trenerem. Ale najpierw EURO 2024 Newcastle United zainteresowane znanym trenerem. Ale najpierw EURO 2024

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy