Sandro Tonali bohaterem definitywnego transferu [OFICJALNIE]

Sandro Tonali bohaterem definitywnego transferu [OFICJALNIE] fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: AC Milan I Gianluca Di Marzio

Milan potwierdził wykup Sandro Tonalego z Brescii.

21-letni defensywny pomocnik reprezentował barwy „Rossonerich” już w poprzednim sezonie, będąc do nich wypożyczony. Zdaniem włoskich dziennikarzy Milan zapłacił za to 10 milionów euro. Mediolańczycy zawarli w umowie opcję wykupu, ale nie została ona aktywowana i kluby negocjowały w tej sprawie od nowa.

Według ostatnich doniesień Gianluki Di Marzio finalnie Milan zapłaci za wykup Tonalego dodatkowe siedem milionów euro (a dokładniej rzecz ujmując 6,99 miliona, co łącznie z wypożyczeniem da prawie 17 milionów), a do tego mogą dojść warte kolejne trzy miliony bonusy.

Kontrakt utalentowanego włoskiego zawodnika z Milanem będzie ważny do 30 czerwca 2026 roku.

Tonali rozegrał w ostatnim sezonie 25 meczów w Serie A, a licząc wszystkie rozgrywki, pojawiał się na murawach 37 razy.

Wcześniej Milan pozyskał Mike’a Maignana z Lille, a także wykupił wypożyczonego do tej pory do drużyny z Chelsea Fikayo Tomoriego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy