Sarri skreślił pierwszy letni nabytek Juventusu. Luca Pellegrini opuszcza klub!

Sarri skreślił pierwszy letni nabytek Juventusu. Luca Pellegrini opuszcza klub!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Luca Pellegrini nie znalazł się w planach Maurizio Sarriego na nadchodzący sezon i otrzymał zgodę na opuszczenie zespołu na zasadzie rocznego wypożyczenia.

Uczestnik ostatnich Mistrzostw Świata U-20 został sprowadzony przez „Starą Damę” tuż po oficjalnym otwarciu letniego okienka transferowego z Romy za 22 miliony euro.

Ekipa z Allianz Areny w ramach wypracowanego porozumienia z „Giallorossi” zgodziła się jednocześnie sprzedać im Leonardo Spinazzolę i finalnie zyskała na całym tym przedsięwzięciu jeszcze 7,5 miliona euro.

Utalentowany Włoch trafił do Turynu z nastawieniem na rywalizację o miejsce w wyjściowym składzie z Alexem Sandro.

20-letni zawodnik musiał jednak dość szybko skorygować swoje plany, ponieważ w trakcie okresu przygotowawczego do startu sezonu został poinformowany przez Maurizio Sarriego, że nie znajduje się w jego planach na budowę drużyny na rozpoczynające się wkrótce rozgrywki i w efekcie otrzymał zgodę od władz klubu na opuszczenie zespołu na zasadzie wypożyczenia.

Z tego faktu w ekspresowym tempie postanowiło skorzystać Cagliari Calcio, gdzie piłkarz występował już w ostatniej rundzie wiosennej na identycznych warunkach.

Gianluca Di Marzio przekonuje, że cała operacja związana z powrotem Luki Pellegriniego na Sardegna Arenę przebiega bez większych problem i lewy obrońca powinien już na początku tygodnia zostać przedstawiony jako nowy gracz „Rossoblu”, dla których rozegrał do tej pory dwanaście spotkań i zaliczył w nich jedną asystę.

Rezygnacja szkoleniowca Juventusu z usług młodego defensora, mogącego również występować w linii pomocy, wydaje się dość zaskakująca, ponieważ t tym momencie w kadrze pierwszego zespołu znajduje się tylko jeden nominalny lewy obrońca - Alex Sandro, a to może oznaczać konieczność sprowadzenia nowego zawodnika na tę pozycję tuż przed zamknięciem letniego okienka transferowego.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy