Sassuolo ma nowego kandydata do zastąpienia Locatellego. Uczestnik trwających Igrzysk Olimpijskich

Sassuolo ma nowego kandydata do zastąpienia Locatellego. Uczestnik trwających Igrzysk Olimpijskich
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TUTTOmercatoWEB.com

Sassuolo obrało na celowniku Matheusa Henrique z Grêmio Porto Alegre - poinformowało TUTTOmercatoWEB.com.

„Czarno-Zieloni” są już praktycznie pogodzeni z faktem, że Manuel Locatelli opuści tego lata ich szeregi na rzecz występów w zespole walczącym o wyższe cele. W związku z tym przedstawiciele włoskiego klubu rozglądają się za wartościowym następcą świeżo upieczonego mistrza Włoch.

Nie tak dawno Sassuolo obrało w tym kontekście na cel Marko Grujicia. Serb nie wyraził jednak zainteresowania przeprowadzką na Półwysep Apeniński i przystał na propozycję ponownego dołączenia do FC Porto, gdzie przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego z Liverpoolu (choć strona portugalska podała w komunikacie, że jest to wypożyczenie z opcją wykupu).

25-latek nie był naturalnie jedynym graczem upatrywanym jako następca wspomnianego pomocnika. Wskazuje na to informacja podana przez TUTTOmercatoWEB.com, które przekonuje, że teraz jednym z głównych celów ekipy z Serie A jest Matheus Henrique z Grêmio Porto Alegre.

Brazylijczyk przebywa obecnie w Tokio, gdzie razem ze swoją drużyną narodową bierze udział w turnieju piłkarskim na Igrzyskach Olimpijskich.

Środkowy pomocnik jest związany z obecnym pracodawcą do końca 2023 roku i mógłby otrzymać zgodę na zmianę otoczenia w przypadku wpłynięcia do klubu oferty opiewającej na około 20 milionów euro.

Sassuolo nie zamierza naturalnie tyle przeznaczyć na następcę Locatellego, dlatego będzie ewentualnie dążyć do wypożyczenia 23-latka z opcją wykupu.

Matheus Henrique trafił do Grêmio z São Caetano w lutym 2017 roku na zasadzie transferu tymczasowego, a potem definitywnego. 

W tym roku wystąpił w 22 spotkaniach „Tricolor” i zdobył w nich trzy bramki oraz zaliczył jedną asystę.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy