Saudyjczycy zapowiadają spokojne zimowe okno transferowe

Saudyjczycy zapowiadają spokojne zimowe okno transferowe
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: Rotana Khalijia | Foot Mercato

Wiceprezes Saudi Pro League Saad Al-Lazeez w rozmowie z rozgłośnią radiową „Rotana Khalijia” zdradził, że kluby z tej ligi nie planują w najbliższym czasie kolejnych wielkich transferów.

- Styczniowe okno transferowe będzie spokojne w Arabii Saudyjskiej, a kwoty transakcji będą bardziej ograniczone – oznajmił.

Dodał jednak, że nie oznacza to końca saudyjskiej ofensywy na rynku transferowym.

- Ten program będzie kontynuowany do 2030 roku i nie chodzi w nim tylko o zatrudnianie piłkarzy z zagranicy.

Saad Al-Lazeez ujawnił ponadto, że pieniądze na pozyskanie części zawodników pochodziły z budżetu państwa.

- Państwowy program rekrutacyjny pokrył cały koszt sprowadzenia Cristiano Ronaldo. Al-Nassr nie zapłaciło ani centa. Również za transfer Neymara zapłacono w ten sposób, a Al-Hilal nie musiało wyłożyć żadnych własnych środków.

- Są jednak zawodnicy, których kontrakty zostały zawarte poza tym programem, jak bramkarz Al-Hilal Yassine Bounou czy Hiszpan Aymeric Laporte z Al-Nassr – dodał.

W ostatnim letnim oknie kluby Saudi Pro League dokonały transferów na łączną kwotę blisko 950 milionów euro. Najwięcej, bo 90 milionów euro, kosztowało pozyskanie Neymara z Paris Saint-Germain do Al-Hilal. Po 60 milionów euro zapłacono z kolei za Otávio z FC Porto i Malcoma z Zenita Sankt Petersburg, którzy trafili odpowiednio do Al-Nassr i Al-Hilal.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie” Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy