Schalke 04 podjęło decyzję w sprawie Marcina Kamińskiego

Schalke 04 podjęło decyzję w sprawie Marcina Kamińskiego fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport Bild

Schalke 04 Gelsenkirchen przystąpiło do zaawansowanych rozmów w sprawie przedłużenia wygasającego kontraktu z Marcinem Kamińskim - donosi „Sport Bild”.

Doświadczony obrońca odegrał w ubiegłych zmaganiach jedną z wiodących ról w wywalczeniu awansu do Bundesligi przez „Die Königsblauen”.

W tej sytuacji można było oczekiwać utrzymania przez niego wysokiej pozycji w strukturach niemieckiego klubu w tamtejszej elicie.

Niestety Marcin Kamiński został stosunkowo szybko zepchnięty najpierw do roli rezerwowego, a potem poza kadrę meczową ze względu na problemy zdrowotne.

Z tego powodu niewiele wskazywało na to, że otrzyma on jakąkolwiek propozycję przedłużenia wygasającej współpracy.

Jego położenie uległo jednak poważnej zmianie po pojawieniu się kontuzji jego konkurentów. W tej sytuacji sztab szkoleniowy drużyny walczącej o utrzymanie nie miał większego wyboru i postawił na polskiego defensora.

Ten momentalnie pokazał dużą jakość na boisku, co finalnie może przełożyć się na wywalczenie utrzymania w Bundeslidze przez Schalke 04.

Sam zainteresowany, bez względu na końcowy rezultat zmagań, dał już do zrozumienia, że z wielką chęcią pozostałby w Gelsenkirchen.

Przedstawiciele klubu potrzebowali jednak jeszcze trochę czasu na ocenienie sensu podjęcia rozmów z 31-letnim zawodnikiem i finalnie doszli do identycznego wniosku, o czym informuje „Sport Bild”.

Wspomniane źródło zapewnia, że zainteresowane strony rozpoczęły stosowne negocjacje odnośnie zawarcia nowego porozumienia.

Na stole miała już nawet pojawić się propozycja dwuletniej umowy.

Kamiński zapewne ją zaakceptuje, choć z finalnym jej podpisaniem wstrzyma się do zakończenia sezonu, kiedy to będzie wiadomo, na którym szczeblu przyjdzie „Die Königsblauen” rywalizować w następnych rozgrywkach.

W tych obecnych środkowy obrońca zdobył dwie bramki i zanotował asystę w ośmiu występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy