Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE]

Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE]
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Porażka przeciwko Arminii Bielefeld (0-1) spowodowała, że Schalke żegna się po tym sezonie z Bundesligą.

Schalke od początku tego sezonu radziło sobie na boiskach Bundesligi bardzo źle. Już u progu rozgrywek wszystkie słabe punkty ekipy z Zagłębia Ruhry obnażył Bayern Monachium. Robert Lewandowski i spółka pokonali ten zespół aż 8-0.

Wydawało się, że taki zimny prysznic może wstrząsnąć zawodnikami i dać im impuls na kolejne miesiące. Rzeczywistość okazała się jednak odwrotna, bo drużyna w wielu spotkaniach odstawała poziom od poszczególnych rywali.

Żeby nie być gołosłownym, wystarczy odwołać się do liczb. Po 30 kolejkach Schalke zgromadziło zaledwie 13 punktów. Do tego może „pochwalić się” najgorszymi: ofensywą (18 strzelonych bramek) oraz defensywą (76 straconych goli).

Od jakiegoś czasu niemalże pewne wydawało się, że po tym sezonie „Die Königsblauen” pożegnają się z niemiecką elitą. Tylko jakiś cud mógł spowodować, że drużyna zdoła się utrzymać.

We wtorkowy wieczór doszło do kolejnego spotkania Bundesligi. Tym razem naprzeciw zespołu prowadzonego przez Dimitriosa Grammozisa stanął inny kandydat do walki o ligowy byt, Arminia Bielefeld.

Beniaminek zachował w tym meczu zimną krew i w 50. minucie wyszedł na prowadzenie. Piłkę do siatki gości skierował 33-letni Fabian Klos. Rezultat udało się dowieźć do końca, przez co Schalke oficjalnie żegna się z ligą.

Tym samym „Die Königsblauen” zameldują się na zapleczu niemieckiej elity po raz pierwszy od sezonu 1990/1991.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy