Schick zdecydowany na transfer definitywny do Lipska. „To dla niego idealne miejsce”

Schick zdecydowany na transfer definitywny do Lipska. „To dla niego idealne miejsce” fot. AS Roma
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: iSport.cz.

Patrik Schick zostanie najprawdopodobniej wykupiony z Romy przez RB Lipsk.

Reprezentant Czech był przed paroma laty rozchwytywany przez czołowe włoskie kluby. Ostatecznie po różnego rodzaju perturbacjach trafił do Romy.

W ekipie ze Stadio Olimpico nie potrafił jednak pokazać pełni swoich możliwości i dlatego tuż przed zamknięciem ostatniego letniego okienka transferowego przeniósł się na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu do Lipska.

Środkowy napastnik nie rozpoczął najlepiej swojej przygody w niemieckim zespole, ponieważ już w pierwszych tygodniach pobytu w drużynie „Byków” nabawił się urazu stawu skokowego.

Patrik Schick stracił przez tę kontuzję kilka kolejek, ale po uporaniu się z nią zaczął stopniowo odgrywać coraz ważniejszą rolę w ekipie z Bundesligi i po dotychczas 19 rozegranych spotkaniach może pochwalić się lepszymi statystykami niż w trakcie dwuletniego pobytu w Romie za sprawą siedmiu zdobytych goli oraz trzech zaliczonych asyst.

Z tego też powodu coraz więcej na to wskazuje, że przedstawiciele Lipska skorzystają z prawa do wykupu 24-letniego zawodnika. Taki wniosek można wywnioskować ze słów wypowiedzianych przez agenta piłkarza.

- Niemieckie kluby są najzdrowsze ekonomicznie w Europie. Wszystko wokół teraz się rozpada przez koronawirusa, z wyjątkiem Premier League. Pieniądze nie są dla nas problemem oraz ważnym tematem. We Włoszech napisali, że Patrick wróci i już nie mogą się go doczekać, ale RB Lipsk ma opcję transferu definitywnego, dlatego zobaczymy, co się w tej sprawie wydarzy. Czasami bywa tak, że jak kogoś wypożyczasz i ustalasz kwotę jego przyszłej sprzedaży, to może ona ulec zmianie. My jesteśmy jednak spokojni. RB Lipsk to idealne miejsce dla Patrika - powiedział Pavel Paska, reprezentujący interesy napastnika.

Pragniemy przypomnieć, że AS Roma wypożyczyła reprezentanta Czech za 3,5 miliona euro (plus pół miliona euro zapisane w bonusach) i zgodziła się na jego ewentualny wykup za 29 milionów euro po wywalczeniu awansu przez RB Lipsk do kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Drużyna z Niemiec podejmie zapewne próbę renegocjacji tych warunków ze względu na obecnie panującą sytuację w świecie futbolu i będzie chciała sprowadzić do siebie napastnika za niższą sumę.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy