Scholes zostanie menedżerem. Zarząd EFL dał „zielone światło”!

Scholes zostanie menedżerem. Zarząd EFL dał „zielone światło”! fot.
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sports

Paul Scholes pokonał ostatnią przeszkodę na drodze do zostania nowym menedżerem Oldham Athletic.

Legenda Manchesteru United odbyła przed kilkunastoma dniami rozmowy z kierownictwem klubu w kwestii objęcia funkcji szkoleniowca zespołu występującego na czwartym poziomie rozgrywkowym w kraju.

Brytyjskie media przekonywały, że negocjacje pomiędzy obiema stronami zakończyły się sukcesem i wspomniane stanowisko miało zostać obsadzone w przeciągu najbliższej doby po powrocie do Anglii prezesa Oldham, Abdallah Lesagam, przebywający wówczas w Dubaju.

Moment ogłoszenia nazwiska nowego menedżera Oldham znacznie się jednak przedłużył, ponieważ w międzyczasie dopatrzono się możliwego pojawienia się konfliktu interesów ze względu na posiadanie 10% akcji przez Paula Scholesa w Salford City.

Ten klub występuje obecnie w National League, ale na obecnym etapie rozgrywek wciąż liczy się w grze o wywalczenie bezpośredniego awansu do League Two, gdzie mogłoby dojść do spotkania tej drużyny z „The Latics” prowadzonych przez byłego reprezentanta Anglii.

„Sky Sports” przekonuje, że zarząd EFL (organizator rozgrywek) rozważył powstanie takiej sytuacji i pozwoliłby 44-latkowi zachować fotel menedżera w ekipie z Boundary Park, ale pod warunkiem, że ten nie sprzedawałby oraz nie sprowadzał piłkarzy z Salford City.

Przedstawiciele Oldham i sam Scholes mieli przystać na zaproponowane rozwiązanie i w ciągu kilkunastu najbliższych godzin powinno dojść do przedstawienia legendy „Czerwonych Diabłów” na stanowisku szkoleniowca klubu zajmującego obecnie 15. miejsce w tabeli League Two.

Warto przypomnieć, że Anglik nigdy nie ukrywał swojego przywiązania do „The Latics” i już parę lat temu był przymierzany do poprowadzenia tego zespół. Wówczas były gracz Manchesteru United nie wyraził zainteresowania przedstawioną mu propozycją, ponieważ uznał, że nie jest jeszcze gotowy do rozpoczęcia pracy w roli menedżera drużyny piłkarskiej.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy