„Ściągaj te szmaty, nie masz prawa wyjść w tym z autobusu”. Skandal w Białymstoku

„Ściągaj te szmaty, nie masz prawa wyjść w tym z autobusu”. Skandal w Białymstoku fot. Michal Kosc / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: MŁKS Łomża I Przegląd Sportowy Onet

Władze MŁKS-u Łomża poinformowały o mało przyjemnym zdarzeniu, jakie spotkało jego młodych piłkarzy w Białymstoku.

W niedzielę o 10:00 zespół MŁKS-u Łomża z rocznika 2010 rozgrywał na boisku bocznym Stadionu Miejskiego w Białymstoku mecz z tamtejszym Talentem. O 12:30 z tym samym rywalem miała zmierzyć się ekipa z rocznika 2008. Również w niedzielę pierwsza drużyna Jagiellonii Białystok grała w Ekstraklasie z Radomiakiem Radom i przychodzący na to starcie kibice klubu z województwa podlaskiego mieli zakłócić spotkanie młodych zawodników. Jak czytamy, nie brakowało wyzwisk i sugestii dotyczących zdjęcia koszulek przez przyjezdnych z Łomży.

Później do autobusu wiozącego graczy z rocznika 2008 miał wejść ubrany w barwy „Jagi” człowiek, który krzyczał, że mają „wypierd****” i nie mają prawa wyjść w swoich barwach na zewnątrz.

- Nasz trener próbował rozmawiać z tym człowiekiem, tłumaczył, że to tylko piłka młodzieżowa, ale w zamian dostał wyzwiska i groźby. „Ściągaj te szmaty, nie masz prawa wyjść w tym z autobusu”. Wszyscy byli przerażeni - opowiada na łamach „Przeglądu Sportowego Onet” Łukasz Uściłowski, prezes MŁKS-u.

Ochrona obiektu zasugerowała ponoć, by łomżanie faktycznie zdjęli ubrania z klubowymi emblematami. Finalnie decyzją sędziego drugi mecz juniorów nie został rozegrany, a autobus z zawodnikami MŁKS-u opuścił Stadion Miejski w Białymstoku w asyście policji.

Oto pełna treść oświadczenia opublikowanego przez klub z Łomży:

„Zarząd Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego wyraża swój stanowczy sprzeciw wobec wydarzeń, które miały miejsce w dniu 17.09.2023 r. podczas ligowych meczów wyjazdowych naszych drużyn, które miały odbyć się w tym dniu na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

O godzinie 10.00 na boisku bocznym Stadionu Miejskiego w Białymstoku swój ligowy pojedynek z Talentem Białystok rozgrywał zespół z rocznika 2010, natomiast o godzinie 12.30 z tym samym rywalem powinni mierzyć się zawodnicy z rocznika 2008.

Tego samego dnia o godzinie 12.30 odbywał się domowy mecz w ramach rozgrywek Ekstraklasy, pomiędzy Jagiellonią Białystok a Radomiakiem Radom. W trakcie drugiej części spotkania chłopców z rocznika 2010 na teren obiektu zaczęli napływać  »kibice« na mecz rozgrywek Ekstraklasy, po drodze na trybuny postanowili sobie jednak urządzić festiwal wyzwisk skierowany wobec naszych 13-letnich zawodników oraz rodziców, którzy przyjechali z Łomży, aby obejrzeć mecz swoich dzieci. Pod koniec meczu i po jego zakończeniu zarówno rodzice jak też nasi zawodnicy w niewybrednych słowach powszechnie uważanych za obelżywe oraz w towarzystwie gróźb karalnych opuszczali boisko boczne w Białymstoku, doszło też do prób rękoczynów w stosunku do rodziców naszej drużyny, celem zerwania »szmat«, jak zostało to wyrażone przez jednego z „osobników" w barwach Jagiellonii - i co należy podkreślić, i uwypuklić bez żadnej reakcji służb porządkowych obecnych na terenie obiektu. Jak się okazało, był to jednak  »niewinny« wstęp do skandalicznych rzeczy, które miały miejsce niewiele później.

Do autobusu wiozącego na mecz chłopców z rocznika 2008, który wjechał już na teren Stadionu Miejskiego w Białymstoku, wtargnął  »człowiek« ubrany w barwy Jagiellonii Białystok wykrzykując do naszych 15-letnich zawodników, że mają cyt.  »wypier...« oraz że nie mamy prawa wyjść w swoich barwach z autokaru.

Ochrona obiektu po próbie interwencji trenera zespołu zasugerowała, aby nasz zespół zdjął odzież z klubowymi emblematami (!!!). To była jedyna reakcja służb porządkowych na zaistniałą sytuację. Po konsultacji z sędzią wyznaczonym do prowadzenia zawodów ostatecznie nie doszło do rozegrania meczu i nasz autobus w asyście policji opuszczał teren Stadionu Miejskiego w Białymstoku.

Wobec tych skandalicznych wydarzeń ŻĄDAMY od Podlaskiego Związku Piłki Nożnej stanowczej reakcji na zaistniałe incydenty, które miały miejsce w dniu 17.09.2023 - przede wszystkim odpowiedzi na pytanie: kto wyznaczył termin rozgrywania meczów w rozgrywkach młodzieżowych w porze rozgrywania spotkania Ekstraklasy.

Jako Klub odpowiadamy przede wszystkim za bezpieczeństwo naszych dzieci, które jest dla nas priorytetowe, dlatego też informujemy, że w trosce o zdrowie zawodników nie będziemy uczestniczyć w żadnych ligowych meczach zaplanowanych w obecnej rundzie na terenie Stadionu Miejskiego w Białymstoku, a każdy kolejny przejaw agresji wobec naszych zawodników (DZIECI !!!), do którego dojdzie na terenie każdego innego obiektu piłkarskiego w Białymstoku, skutkować będzie całkowitą rezygnacją z udziału w meczach wyjazdowych w tym mieście.

DOMAGAMY się zdecydowanej i ostrej reakcji Związku” - czytamy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tite o krok od powrotu na ławkę trenerską. Możliwa hitowa roszada Tite o krok od powrotu na ławkę trenerską. Możliwa hitowa roszada Real Madryt wytypował następcę Carlo Ancelottiego. Wymarzona przeprowadzka latem 2024 roku Real Madryt wytypował następcę Carlo Ancelottiego. Wymarzona przeprowadzka latem 2024 roku Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Konrad Michalak z ładną bramką przeciwko Al-Nassr [WIDEO] Konrad Michalak z ładną bramką przeciwko Al-Nassr [WIDEO] Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy