Sebastian Szymański na ławce reprezentacji Polski?! Dziennikarz typuje skład na Estonię

Sebastian Szymański na ławce reprezentacji Polski?! Dziennikarz typuje skład na Estonię fot. Adam Starszynski / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Marcin Gazda [X.com]

Marcin Gazda z Eleven Sports pokusił się o wytypowanie wyjściowego składu reprezentacji Polski na mniej niż miesiąc przed barażem z Estonią o EURO 2024. Wśród jego wybrańców zabrakło miejsca dla Sebastiana Szymańskiego z Fenerbahçe.

Coraz większymi krokami zbliżamy się do marcowego terminu FIFA na rozegranie play-offów o awans na Mistrzostwa Europy z udziałem reprezentacji Polski.

Naszej drużynie powinęła się noga w kwalifikacjach, ale dzięki obecności w najwyższej dywizji w Lidze Narodów zachowaliśmy szansę na znalezienie się w gronie uczestników niemieckiego turnieju. Aby się na niego dostać musimy pokonać Estonię (21 marca) i następnie lepszego z pary Walia - Finlandia (26 marca).

Selekcjoner Michał Probierz rozesłał już do poszczególnych klubów nazwiska piłkarzy, którzy mogą dostąpić zaszczytu wzięcia udziału w barażach. W związku z tym rozpoczęła się debata na temat graczy, mających szansę znaleźć się w ostatecznej kadrze i następnie wybiec na boisko Stadionu Narodowego na starcie z pierwszym z wymienionych przeciwników.

O wytypowanie wyjściowej jedenastki na starcie z Estonią pokusił się między innymi Marcin Gazda.

Komentator Eleven Sports w swoich przemyśleniach pominął między innymi Sebastiana Szymańskiego, odgrywającego wiodącą rolę w Fenerbahçe, za sprawą zanotowania 12 trafień i 14 asyst w 40 meczach.

„Szymańskiego nie miałem jak tu zmieścić, chyba że za Buksę. Przy czym kluczem byłaby umiejętność wykorzystania Sebka, a tej nikt chyba nie posiadał. A Grosik z ławki” - wytłumaczył swój wybór.

Skład typowany przez dziennikarza prezentuje się następująco: Szczęsny - Cash, Dawidowicz, Bednarek, Kiwior - Frankowski, Zieliński, Slisz, Zalewski - Buksa, Lewandowski.

Największe znaki zapytania przy tym zestawienie budzi środek pola z Piotrem Zielińskim oraz Bartoszem Sliszem. Pierwszy nie ma już tak mocnej pozycji w Napoli w obliczu nadchodzącego odejścia. Z kolei drugi może nie otrzymać zgody na opuszczenie spotkania z Orlando City (18 marca), co w praktyce przekreśliłoby jego szansę na występ w wyjściowym składzie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy