Sebastian Szymański pracuje na transfer. Ma już dziesięć goli [WIDEO]

Sebastian Szymański pracuje na transfer. Ma już dziesięć goli [WIDEO] fot. TV

Sebastian Szymański zdobył bramkę w meczu Eredivisie pomiędzy Feyenoordem a Utrechtem.

Sebastian Szymański wybornie prezentuje się na holenderskich boiskach. Przed tygodniem 23-latek trafił do siatki w spotkaniu ligowym z Cambuur. W niedzielę powtórzył ten wyczyn w starciu z Utrechtem.

Polak strzelił gola w 15. minucie, wykańczając podanie ze skrzydła Marcusa Pedersena.

Jego bilans z tego sezonu Eredivisie to już dziewięć bramek i cztery asysty w 25 meczach. Licząc z Ligą Europy, ma na koncie dziesięć goli i siedem ostatnich podań.

Szymański jest wypożyczony do Feyenoordu z Dynama Moskwa. Holendrzy mogą go wykupić za około 10 milionów euro. To dla nich bardzo dużo, ale niewykluczone, że zdecydują się na taki ruch z pomocą przedsiębiorców zebranych wokół klubu. Swoje może zrobić również awans do Ligi Mistrzów, który będzie oznaczał dodatkowy zastrzyk gotówki.

Zapytany o przyszłość piłkarza jego agent Mariusz Piekarski przyznał ostatnio w programie „Bez ściemy”, że pierwszych odpowiedzi w tej sprawie można spodziewać się pod koniec maja lub na początku czerwca.

Feyenoord wygrał z Utrechtem 3:1 i przewodzi tabeli ligi holenderskiej z dorobkiem 73 punktów. Drugie PSV Eindhoven traci do niego osiem „oczek”.