2024-09-24 15:46:59; Aktualizacja: 3 dni temu
Sensacja w pierwszym meczu Pucharu Polski! Wicelider Ekstraklasy wyeliminowany przez trzecioligowca [WIDEO] Fot. Norbert Barczyk / Pressfocus
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: TVP Sport

Sandecja Nowy Sącz po dogrywce pokonała na własnym stadionie Cracovię 3:2 w meczu otwierającym pierwszą rundę Pucharu Polski.

Gospodarze po spadku do III ligi znakomicie rozpoczęli rywalizację na tym szczeblu i po dziewięciu kolejkach prowadzą w swojej grupie, nie mając na koncie jeszcze żadnej porażki. We wstępnej rundzie Pucharu Polski podopieczni Łukasza Mierzejewskiego pokonali 1:0 na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec.

Natomiast „Pasy” obecnie plasują się na drugim miejscu w tabeli Ekstraklasy ze stratą trzech punktów do liderującego Lecha Poznań.

W siódmej minucie pierwszego wtorkowego spotkania rodzimego pucharu Przemysław Skałecki po rzucie rożnym dla Sandecji trafił w poprzeczkę. Cracovia odpowiedziała doskonałą okazją Mateusza Bochnaka, ale jego strzał obronił Martin Polaček.

W przerwie na boisku po stronie „Pasów” pojawił się Ajdin Hasić, a w drużynie rywali między innymi Jakub Wilczyński. Ten drugi zawodnik w 56. minucie zapewnił prowadzenie Sandecji, podcinając piłkę nad wychodzącym z bramki Jakubem Burkiem.

Później do głosu doszła jednak Cracovia. W słupek trafił Andreas Skovgaard, a w 81. minucie strzałem głową wyrównał Virgil Ghiță. Niecałe pięć minut później Ajdin Hasić wykończył znakomitą akcję Benjamina Källmana.

Mimo to Sandecja zdołała doprowadzić do dogrywki, gdy w doliczonym czasie po rzucie rożnym piłkę do siatki skierował Piotr Kowalik.

W 117. minucie w pole karne Cracovii dośrodkował zaś Peter Kolesár, a swojego drugiego gola w tym meczu strzelił głową Jakub Wilczyński, zapewniając Sandecji awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.