Sensacje w Pucharze Króla. Celta Vigo i Getafe wyeliminowane przez trzecioligowców! [WIDEO]

Celta Vigo i Getafe pożegnały się z marzeniami o wywalczeniu Pucharu Króla już na etapie 1/32 finału po poniesieniu kompromitujących porażek z dwoma trzecioligowcami - UD Ibiza (2:5) i Córdoba CF (0:1).

Zespoły występujące w najwyższej klasie rozgrywkowej przystępują do rywalizacji o krajowy puchar z uprzywilejowanych pozycji, ponieważ w pierwszych rundach mierzą się z nieco niżej lub nawet zdecydowanie niżej notowanymi przeciwnikami.

Na tych drugich rywali trafiły między innymi Celta Vigo oraz Getafe, którym przyszło się zmierzyć odpowiednio z UD Ibiza i Córdoba CF.

Zarówno jedni, jak i drudzy należą do wyróżniających się zespołów występujących Segunda División B - Grupo III i Grupo IV, gdzie walczą o uzyskanie awansu na zaplecze LaLigi.

Z tego też powody ekipy z elity nie mogły zbyt asekurancko podejśĆ do rywalizacji z nimi. Niestety w ten sposób zachowała się szczególnie Celta Vigo, która już na przerwę schodziła z bagażem trzech straconych goli.

W drugiej połowie „Celestes” prezentowali się nieco lepiej, ale po godzinie gry przegrywali już 0:4. Dopiero wtedy podopieczni Eduardo Coudeta zabrali się do pracy i mogli nawet doprowadzić do emocjonujących ostatnich minut, ponieważ tuż przed końcem regulaminowego czasu mieli szansę na zdobycie bramki na 3:4.

Niestety karnego na gola nie zdołał zamienić Santiago Mina, co kilka chwil później zemściło się na faworycie, który ostatecznie zszedł z boiska pokonany aż 2:5.

Aż tak wysokiej porażki nie poniosło Getafe, ale mimo wszystko ich przegraną z Córdobą należy kwalifikować jako wielką niespodziankę, zwłaszcza jeżeli spojrzymy na fakt, że ich przeciwnik strzelił gola w 6. minucie spotkania i był to jego jedyny celny strzał oddany na bramkę zespołu z LaLigi.

Dla odmiany „Azulones” nie potrafili w pierwszej odsłonie ani razu zagrozić „Los Blanquiverdes”, ale za to w drugiej aż siedmiokrotnie zmuszali Isaaca Becerrę do wykazania się swoimi umiejętnościami, a ten nie dał się im ani razu pokonać.