Sensacyjne wieści! Gracz Rakowa Częstochowa „spakował walizki” i nie zamierza wracać do klubu

2025-08-28 15:42:22; Aktualizacja: 14 minut temu
Sensacyjne wieści! Gracz Rakowa Częstochowa „spakował walizki” i nie zamierza wracać do klubu Fot. PressFocus
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Tomasz Włodarczyk [Meczyki.pl]

Raków Częstochowa latem pozyskał w ramach wypożyczenia Oliwiera Zycha, jednak po zaledwie kilku tygodniach młody bramkarz chce opuścić szeregi wicemistrza Polski. Jak ustalił Tomasz Włodarczyk, 21-latek zdążył już opróżnić swoją szafkę w szatni i udał się do Anglii.

Zych trafił do Rakowa Częstochowa w połowie lipca na zasadzie rocznego wypożyczenia z Aston Villi. Pod Jasną Górę przybył z nadzieją na regularne występy w drużynie aspirującej do czołowych miejsc w tabeli Ekstraklasy. Niestety, rzeczywistość okazała się dla niego mniej łaskawa, niż można było się spodziewać.

Trener Marek Papszun konsekwentnie ufa bowiem Kacprowi Trelowskiemu, który utrzymuje wysoką formę z poprzedniego sezonu i nie daje powodów do jakiejkolwiek zmiany między słupkami. W efekcie Zych do tej pory nie miał okazji do debiutu w barwach częstochowskiego zespołu i niewykluczone, że tej szansy już nie otrzyma.

Według doniesień Tomasza Włodarczyka z Meczyki.pl, młody bramkarz w porozumieniu z władzami Aston Villi zamierza skrócić swoje wypożyczenie i opuścić Raków jeszcze tego lata. Sygnałem, że 21-latek bezpowrotnie zadecydował o swojej przyszłości, wydaje się fakt, iż miał on już opróżnić swoją szafkę w szatni „Medalików”.

Obecnie Zych przebywa w Anglii, gdzie przechodzi rutynowe badania medyczne, które są wykonywane wobec wszystkich zawodników Aston Villi przebywających na wypożyczeniach.

Raków natomiast przygotowuje się do rewanżowego pojedynku w ramach czwartej rundy eliminacji przeciwko Ardzie Kyrdżali.