Serge Aurier wyśmiewa Ołeksandra Zinczenkę. „Idź tam. Prawdziwy ochotnik nie czeka na wezwanie”

Serge Aurier wyśmiewa Ołeksandra Zinczenkę.  „Idź tam. Prawdziwy ochotnik nie czeka na wezwanie” fot. katatonia82 / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Serge Aurier [Instagram]

Ołeksandr Zinczenko w niedawnej rozmowie z BBC zapewniał, że poszedłby walczyć za Ukrainę, gdyby otrzymał wezwanie. Zawodnika Arsenalu skrytykował w mediach społecznościowych Serge Aurier.

Wojna na Ukrainie trwa już od lutego 2022 roku. Rosyjskie oddziały nieustannie starają się sforsować obronę naszych wschodnich sąsiadów. Straty po obu stronach są dotkliwe i z dnia na dzień rosną. Śmierć poniosło także wielu niewinnych cywilów.

Prezydent Wołodymyr Zełeński apeluje o pomoc. Niedawno złożył podpis pod ważną ustawą obniżającą wiek poboru wojskowego z 27 do 25 lat. Jak przyznał wcześniej, do zmobilizowania kraju potrzeba pół miliona żołnierzy.

O sytuacji w ojczyźnie opowiedział w niedawnej rozmowie z BBC gracz Arsenalu, Ołeksandr Zinczenko.

- Myślę, że to jasna odpowiedź. Poszedłbym walczyć za Ukrainę. Trudno zrozumieć, że niedawno chodziliśmy do tej samej szkoły, graliśmy na placu zabaw lub na boisku, a teraz oni muszą bronić naszego kraju. Nie możemy się poddać. Wiem, że może niektórzy ludzie mogą pomyśleć, że jest mi o wiele łatwiej… być tutaj, w Londynie, a nie tam - zapewniał 27-latek, który rywalizuje o miejsce w składzie z Jakubem Kiwiorem.

Słowa Ukraińca wyśmiał w mediach społecznościowych Serge Aurier.

„Skończ swoje przedstawienie i tam jedź. Prawdziwy ochotnik nie czeka na wezwanie” - napisał w relacji na Instagramie defensor Galatasaray.

31-letni Iworyjczyk najlepsze lata kariery ma dawno za sobą. W 2014 roku z łatką sporego talentu trafiał do Paris Saint-Germain. Następnie grał jeszcze w Tottenhamie, Villarrealu i Nottingham Forest. Galatasaray wzmocnił na początku lutego, ale z powodu urazu nadal nie doczekał się debiutu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy