Sergiño Dest bliski transferu do uczestnika Ligi Mistrzów

Sergiño Dest bliski transferu do uczestnika Ligi Mistrzów fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: CalcioMercato.com

Wszystko wskazuje na to, że Sergiño Dest, obecnie piłkarz FC Barcelony, dołączy latem do Unionu Berlin – informuje CalcioMercato.com.

Amerykanin ma za sobą nieudane wypożyczenie z Barcelony do Milanu. Dla włoskiego klubu w bieżącym sezonie wystąpił w 14 spotkaniach, jednak tylko cztery z nich rozpoczynał w podstawowym składzie. Nie zanotował też ani jednej bramki lub asysty.

Jego kontrakt z Barceloną obowiązuje jeszcze do końca czerwca 2025 roku. W grę wchodziłoby zatem kolejne wypożyczenie lub transfer definitywny.

Według włoskiego medium druga opcja wydaje się bardziej prawdopodobna.

Sergiño Dest w 2020 roku trafił do zespołu „Dumy Katalonii” z Ajaksu za kwotę 21 milionów euro.

Podczas pobytu w Barcelonie rozegrał 72 mecze, w których strzelił trzy gole. Ponadto z reprezentacją Stanów Zjednoczonych dotarł do 1/8 finału na mundialu w Katarze.

Union Berlin zajął czwarte miejsce w Bundeslidze i zakwalifikował się do Ligi Mistrzów po raz pierwszy w historii.

Teraz władze niemieckiego klubu zamierzają zwiększyć jakość swojego zespołu, aby móc konkurować z najlepszymi drużynami w Europie.

22-latek, pomimo braku gry w ostatnim czasie, nadal może okazać się wartościowym nabytkiem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy