Sergio Busquets potwierdza pierwszy letni transfer FC Barcelony. „Xavi zdecydował się go pozyskać”

Sergio Busquets potwierdza pierwszy letni transfer FC Barcelony. „Xavi zdecydował się go pozyskać” fot. Ian Peter Morton / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: RAC1

Sergio Busquets udzielił wywiadu RAC1, w którym przyznał, że nowym zawodnikiem FC Barcelony zostanie Franck Kessié.

FC Barcelona radzi sobie w ostatnich miesiącach bardzo dobrze. Zespół prowadzony przez Xaviego awansował do Ligi Europy, a jakby tego było mało, coraz lepiej poczyna sobie na krajowym podwórku. To daje nadzieje, że kolejny sezon będzie jeszcze lepszy.

Aby jednak tak się stało, potrzeba wzmocnień. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że priorytet to środkowy napastnik. Ponadto poszukiwani są też obrońcy, a także wzmocnienia do środka pola.

Wydaje się, że ostatnią z tych pozycji można odhaczyć, bo nowym zawodnikiem zespołu ze stolicy Katalonii zostanie Franck Kessié, co potwierdził w rozmowie z RAC 1 pomocnik „Blaugrany” Sergio Busquets.

25-latek nie przedłuży tym samym wygasającego 30 czerwca 2022 roku kontraktu z Milanem.

- Kessié? Xavi od dłuższego czasu go obserwował i zgodził się, by go podpisać. Cieszy mnie to, że Barcelona dokonuje transferów, a piłkarze chcą tutaj grać. Jest naprawdę dobrym zawodnikiem i na pewno nam pomoże - stwierdził.

Według niedawnych doniesień Iworyjczyk parafuje umowę do 30 czerwca 2026 roku.

Środkowy pomocnik, który trafił do Milanu z Atalanty, rozegrał w tym sezonie łącznie 30 meczów, notując sześć goli i asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United latem pobije rekord transferowy? Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy? Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy