Sérgio Conceição, trener FC Porto, po porażce z Interem Mediolan: Przez 190 minut byliśmy lepsi fot. Shutterstock
Patryk Krenz
Źródło: beIN Sports

Sérgio Conceição nie uważa, że Inter Mediolan zasłużył na awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Zdaniem Portugalczyka to FC Porto dominowało w dwumeczu, prezentując o wiele lepszy futbol. Mimo ostatecznego niepowodzenia 48-latek jest dumny ze swoich podopiecznych.

Rewanżowe starcie FC Porto z Interem Mediolan na słynnym Estádio do Dragão zapowiadało się pasjonująco. W pierwszym spotkaniu na Giuseppe Meazza mediolańska drużyna pokonała nieznacznie iberyjskiego rywala stosunkiem 1:0. Taki wynik nie gwarantował podopiecznym Simone Inzaghiego żadnego spokoju.

Od początku wtorkowego starcia widać było, na czym zależy „Smokom”. 30-krotni mistrzowie Portugalii częściej zagrażali bramce rywala, kończąc spotkanie z 19 sytuacjami bramkowymi i posiadaniem piłki na poziomie 65 procent. W futbolu najważniejsze są jednak gole.

Tych zawodnikom Sérgio Conceição zabrakło. Z pewnością brakowało im również szczęścia, gdyż we wtorek obili słupek i poprzeczkę dobrze dysponowanego tego dnia Andre Onany.

Finalnie nastawiony na defensywę zespół z Serie A awansował do dalszej fazy turnieju, wywołując spory smutek wśród kibiców z Porto.

Sérgio Conceição po meczu przyznał, że jego drużyna bardziej zasłużyła na awans, dominując w dwumeczu.

- Cóż, w obu meczach byliśmy lepsi, ale nie zrobiliśmy najważniejszej rzeczy, czyli nie strzeliliśmy gola. Mimo to należy pogratulować zawodnikom, bo zagrali świetny mecz. To prawda, że Inter był lepszy przez dziesięć minut, kiedy musieliśmy sobie radzić w dziesiątkę. Natomiast przez 190 minut to my byliśmy lepsi w każdym momencie gry. To na pewno bolesne - zaczął były reprezentant kraju.

- Pokazaliśmy duże poświęcenie i pasję. Mieliśmy dobrą strategią i zrozumienie przeciwnika. Byliśmy świadomi atutów przeciwnika. Robiliśmy wszystko, aby znaleźć się wśród najlepszych. Próbowaliśmy strzelić gola, ale niestety nam się to nie udało. Mimo wszystko chcę pogratulować moim podopiecznym. Nie awansowaliśmy, chociaż na to zasłużyliśmy. Skupiamy się na reszcie sezonu.

FC Porto zachowuje nadal szansę na zdobycie mistrzostwa kraju. Nie będzie to jednak łatwe, gdyż do liderującej Benfiki „Smoki” tracą osiem punktów.