Sergiu Hanca i Rivaldinho odchodzą z Cracovii. Zagrają w... jednym klubie

Sergiu Hanca i Rivaldinho odchodzą z Cracovii. Zagrają w... jednym klubie fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Weszlo.com

Sergiu Hanca i Rivaldinho rozwiążą za porozumieniem stron umowy z Cracovią. Następnie przejdą do finalizowania swoich przenosin do Universitatea Krajowa - poinformował Szymon Janczyk z Weszlo.com.

Syn słynnego Rivaldo został poinformowany już jakiś czas temu, że trener Jacek Zieliński nie wiąże z nim planów na przyszłość. Dlatego też brazylijski zawodnik otrzymał wolną rękę na rozpoczęcie poszukiwań nowego pracodawcy.

27-letni napastnik nie narzekał na brak zainteresowania i po nawiązaniu kontaktu z kilkoma klubami przystał ostatecznie na ofertę wystosowaną mu przez Universitatea Krajowa. Tym samym zaliczy on powrót na rumuńskie boiska, gdzie w przeszłości radził sobie całkiem dobrze w barwach Dinama Bukareszt oraz FCV Farul Constanta (dawniej FC Viitorul).

W tym samym kierunku podąży jego klubowy kolega i kapitan Cracovii - Sergiu Hanca.

W jego przypadku opuszczenie szeregów „Pasów” zostało sprowokowane chorobą żony, która już jakiś czas temu wyjechała do Bukaresztu.

Ekipa z województwa małopolskiego znała doskonale sytuację 30-letniego skrzydłowego, dlatego nie robiła mu żadnych problemów z przedwczesnym rozwiązaniem kontraktu, który miał obowiązywać do połowy 2025 roku.

Nowa drużyna dwóch graczy Cracovii zajęła w minionych rozgrywkach rumuńskiej ekstraklasy wysokie trzecie miejsce i wygrała fazę play-off o udział w eliminacjach Ligi Konferencji Europy, w których zmierzy się z albańskim KF Vllaznia w drugiej rundzie kwalifikacyjnej.

Hanca występował w polskim zespole od stycznia 2019 roku. Od tego czasy rozegrał 115 spotkań dla „Pasów”, strzelając 19 goli i zaliczając 20 asyst.

Z kolei Rivaldinho dołączył do krakowskiego klubu w sierpniu 2020 roku i kończy z nim swoją przygodę na trzech trafieniach oraz trzech asystach w 51 występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy