Serie A nie przełoży meczu Juventus - Napoli, a goście na niego nie dotrą

Serie A nie przełoży meczu Juventus - Napoli, a goście na niego nie dotrą
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: ANSA | Sky Sport Italia

Organizatorzy rozgrywek Serie A nie zgodzili się na przełożenie niedzielnego hitowego spotkania pomiędzy Juventusem a Napoli. Tym samym „Stara Dama” wygra dzisiejszy pojedynek walkowerem.

Olbrzymie zamieszanie wywołała decyzja lokalnych władz w Neapolu o nałożeniu 14-dniowej kwarantanny na członków sztabu oraz zawodników „Partenopei” po wystąpieniu w ich szeregach dwóch pozytywnych przypadków na obecność koronawirusa po meczu ligowym z Genoą.

Tamtejszy sanepid zdecydował się na taki drastyczny krok ze względu na kontakt z dużym ogniskiem zakażeń w drużynie „Rossoblu”, która po zakończeniu wspomnianego pojedynku poinformowała o wystąpieniu aż 22 zakażeń w zespole, w tym u 17 piłkarzy.

W zaistniałej sytuacji można było przypuszczać, że Lega Serie A poinformuje o przełożeniu spotkania na późniejszy termin. Tymczasem Juventus zapowiedział, że pojawi się zgodnie z planem na Allianz Stadium w celu rozegrania meczu, a organizatorzy potwierdzili tylko ten stan rzeczy i tym samym nie zgodzili się na odwołanie pojedynku.

Sky Sport Italia uważa, że taka kolei rzeczy została spowodowana przyjęciem w ostatnich dniach zasad opisanych w protokole UEFA, który nakazuje kontynuować zawody w każdym przypadku aż do momentu posiadania 13 zdrowych graczy (w tym przynajmniej jednego bramkarza).

Z kolei jednorazowe przełożenie meczu może nastąpić tylko w przypadku braku wystarczającej liczby zdolnych do gry zawodników lub po wystąpieniu przynajmniej 10 pozytywnych przypadków na koronawirusa w jednej drużynie.

Napoli spełnia wszystkie punkty pozwalające jej rozegrać ligowe spotkanie i z tego powodu Lega Serie A nakazała rozegranie go zgodnie z planem.

Teraz ekipa ze Stadio San Paolo swojej jedynej szansy na uniknięcie walkowera może szukać we Włoskim Związku Piłki Nożnej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy