Sevilla działa z wyprzedzeniem. Lopetegui na dłużej w klubie [OFICJALNIE]

Sevilla działa z wyprzedzeniem. Lopetegui na dłużej w klubie [OFICJALNIE] fot. Sevilla FC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sevilla

Julen Lopetegui podpisał nowy kontrakt z Sevillą.

Władze klubu z Andaluzji są zadowolone z dotychczasowych wyników osiąganych przez zespół prowadzony przez 54-letniego szkoleniowca, dlatego już teraz zaproponowały byłemu selekcjonerowi reprezentacji Hiszpanii i opiekunowi FC Porto czy Realu Madryt podpisanie nowego dłuższego kontraktu.

Rozmowy pomiędzy obiema stronami toczyły się w bardzo miłej atmosferze i zakończyły osiągnięciem szybkiego porozumienia, ponieważ Julen Lopetegui przystał na zaoferowane mu warunki i związał się z Sevillą do 30 czerwca 2024 roku.

Jego poprzednia umowa miała obowiązywać do zakończenia sezonu 2021/2022.

Hiszpan objął stery nad ekipą z Estadio Ramón Sánchez Pizjuán przed startem poprzednich rozgrywek i od razu poprowadził drużynę do zwycięstwa w Lidze Europy.

Dla 54-latka był to pierwszy tytuł wywalczony w klubowej piłce, ponieważ wcześniej święcił sukcesy tylko z młodzieżowymi reprezentacjami „La Furia Roja”, z którymi wygrał Mistrzostwa Europy U-19 i U-21.

Klub z Andaluzji wyliczył ponadto, że Lopetegui na obecnym etapie przygody z „Sevillistas” może pochwalić się najwyższym współczynnikiem zwycięstw w historii zespołu (58,2%) za sprawą wygrania 46 z dotychczas 79 rozegranych meczów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy