Sevilla wraca do gry. Negocjacje w sprawie Gulácsiego!

Sevilla wraca do gry. Negocjacje w sprawie Gulácsiego! fot.
Karol Brandt
Źródło: Bild | Marca

Péter Gulácsi to kolejny cel transferowy Sevilli.

Andaluzyjczycy tego lata wydali już na wzmocnienia 123,5 miliona euro, lecz wszystko wskazuje na to, że wciąż nie mają dosyć. Jak bowiem poinformował „Bild”, najnowszym celem Mochiego jest wzmocnienie pozycji bramkarza i tym samym pozyskanie następcy Sergio Rico, który został wystawiony na listę transferową.

Hiszpan, po powrocie z Fulham, nie znajduje się w planach Julena Lopeteguiego, i niewykluczone, że wkrótce dołączy on do Benfiki. Lizbończycy na razie jednak badają kilka możliwości, a jedna z nich to wspomniany Péter Gulácsi z Lipska.

O Węgra „Orły” rywalizują z Sevillą, która przedstawiła już Niemcom trzy oferty, a najwyższa opiewała na kwotę 12 milionów euro. To jednak aż o dziesięć milionów euro mniej od tego, co oczekują „Byki” za swojego zawodnika. Pomimo tego Hiszpanie się nie poddają i liczą, że wkrótce uda się im sprzedać Sergio Rico, co pozwoli spożytkować otrzymane fundusze na ulepszenie oferty za doświadczonego golkipera, który w maju skończył 29 lat. O tym kolei poinformowali dziennikarze „Marki”.

27-krotny reprezentant swojego kraju na arenie międzynarodowej to podstawowy bramkarz w składzie niemieckiej drużyny, a podczas ubiegłego sezonu w 40 meczach aż 19 razy zachował czyste konto. Umowa, która łączy go z Lipskiem, wygasa w połowie 2022 roku.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy