Sheffield United finalizuje rekordowy transfer napastnika z Liverpoolu

Sheffield United finalizuje rekordowy transfer napastnika z Liverpoolu
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Athletic

Jak informuje David Ornstein z „The Athletic”, Sheffield United wygrało walkę o Rhiana Brewstera.

20-latek, choć uchodzi za duży talent, obecnie nie ma większych szans na regularne występy (nawet z ławki rezerwowych) w „The Reds”. W związku z tym, mimo początkowych oporów, ekipa z Anfield otworzyła się na możliwość sprzedaży gracza, oczywiście, przy zachowaniu opcji jego ponownego sprowadzenia do klubu.

Na wszelkie wymagania Liverpoolu zgodziły się trzy kluby: Crystal Palace, Aston Villa oraz Sheffield United. Zwycięzca batalii o podpis napastnika mógł być jednak tylko jeden i według Ornsteina są nim „Szable”.

Transfer ma zamknąć się w kwocie 23,5 miliona funtów (26 milionów euro), a to oznacza, że będziemy świadkami największego zakupu w dziejach klubu z Bramall Lane. W tej chwili rekord stanowi angaż Sandera Berge, pozyskanego z Genku za 24 miliony euro.

Zgodnie z życzeniem, aktualny mistrz Anglii zachowa opcję odkupu ważną przez trzy najbliższe lata, a ponadto, w przypadku późniejszej sprzedaży gracza, otrzyma on 15% od kwoty transakcji.

Rhian Brewster jeszcze dziś przejdzie testy medyczne, po których dołączy do 19 drużyny w tabeli Premier League. Podczas półrocznego pobytu w Swansea City w 22 meczach zdobył on 11 bramek, a jak dotąd w koszulce Liverpoolu wystąpił cztery razy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy