Sheffield United finalizuje rekordowy transfer napastnika z Liverpoolu

Sheffield United finalizuje rekordowy transfer napastnika z Liverpoolu
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Athletic

Jak informuje David Ornstein z „The Athletic”, Sheffield United wygrało walkę o Rhiana Brewstera.

20-latek, choć uchodzi za duży talent, obecnie nie ma większych szans na regularne występy (nawet z ławki rezerwowych) w „The Reds”. W związku z tym, mimo początkowych oporów, ekipa z Anfield otworzyła się na możliwość sprzedaży gracza, oczywiście, przy zachowaniu opcji jego ponownego sprowadzenia do klubu.

Na wszelkie wymagania Liverpoolu zgodziły się trzy kluby: Crystal Palace, Aston Villa oraz Sheffield United. Zwycięzca batalii o podpis napastnika mógł być jednak tylko jeden i według Ornsteina są nim „Szable”.

Transfer ma zamknąć się w kwocie 23,5 miliona funtów (26 milionów euro), a to oznacza, że będziemy świadkami największego zakupu w dziejach klubu z Bramall Lane. W tej chwili rekord stanowi angaż Sandera Berge, pozyskanego z Genku za 24 miliony euro.

Zgodnie z życzeniem, aktualny mistrz Anglii zachowa opcję odkupu ważną przez trzy najbliższe lata, a ponadto, w przypadku późniejszej sprzedaży gracza, otrzyma on 15% od kwoty transakcji.

Rhian Brewster jeszcze dziś przejdzie testy medyczne, po których dołączy do 19 drużyny w tabeli Premier League. Podczas półrocznego pobytu w Swansea City w 22 meczach zdobył on 11 bramek, a jak dotąd w koszulce Liverpoolu wystąpił cztery razy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy