Sheffield United otrzymało pieniądze od rodziny... Osamy bin Ladena

Sheffield United otrzymało pieniądze od rodziny... Osamy bin Ladena
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: The Telegraph

Sheffield United miał otrzymać pożyczkę od rodziny byłego dowódcy Al-Kaidy.

W cieniu awansu Sheffield United na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Anglii, w Sądzie Najwyższym prowadzony jest proces w sprawie przejęcia kontroli nad wspomnianym klubem. Stronami procesu są dotychczasowi współwłaściciele spółki, a więc Kevin McCabe i książę Abdullah Bin Mosaad Bin Abdulaziz Al Saud.

Pierwszy z nich to biznesmen z Anglii, który od wielu lat udziela się w branży nieruchomościowej. Drugi to natomiast wnuk byłego króla Arabii Saudyjskiej, Abda al-Aziza ibn Su’uda. Jego dziadek jest uważany za twórcę państwa.

W toku postępowania na jaw wyszła szokująca informacja. Mianowicie odkryto, iż kilka lat temu klub otrzymał pożyczkę od rodziny byłego dowódcy Al-Kaidy, Osamy bin Ladena. Wspomniana kwota opiewała na trzy miliony funtów i została udzielona bez konieczności jej zwrócenia.

O całej sytuacji doniósł sądowi jeden z prawników saudyjskiego księcia, Andreas Gledhill. Dodał również, że McCabe od początku wiedział o sprawie, a konkretnie, iż „pieniądze pochodzą z innego źródła, a więc od członka rodziny Bin Ladena”.

Strony konfliktu spierały się między innymi, czy owa pożyczka powinna zostać spłacona. Saudyjski książę chce, by należność została uregulowana przy użyciu pieniędzy od sponsorów. Nie zgadza się z tym jednak drugi z biznesmenów.

Sędzia jak na razie nie ogłosił werdyktu zarówno w sprawie kredytu, jak i tego, kto przejmie kontrolę nad spółką. Postępowanie trwa.

Ekipa prowadzona przez Chrisa Wildera nie tak dawno zapewniła sobie awans do Premier League. Dla tej ekipy jest to powrót na najwyższy szczebel po 12 latach przerwy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea daje 40 milionów funtów za skrzydłowego. Na seniorskim poziomie zdobył... cztery bramki Chelsea daje 40 milionów funtów za skrzydłowego. Na seniorskim poziomie zdobył... cztery bramki Manchester United oczekuje zmiany w zachowaniu Cristiano Ronaldo, bo inaczej rozwiąże z nim kontrakt?! Manchester United oczekuje zmiany w zachowaniu Cristiano Ronaldo, bo inaczej rozwiąże z nim kontrakt?! Neymar skonfliktowany z Kylianem Mbappé. Francuz wbił nóż w plecy Brazylijczykowi Neymar skonfliktowany z Kylianem Mbappé. Francuz wbił nóż w plecy Brazylijczykowi Blisko 41-letni Roque Santa Cruz nie daje o sobie zapomnieć. Piękny gol Paragwajczyka [WIDEO] Blisko 41-letni Roque Santa Cruz nie daje o sobie zapomnieć. Piękny gol Paragwajczyka [WIDEO] Manchester United znalazł upragnionego napastnika?! Ruszyły negocjacje Manchester United znalazł upragnionego napastnika?! Ruszyły negocjacje Thomas Tuchel: Dlatego doszło do spięcia z Antonio Conte po zakończeniu meczu Thomas Tuchel: Dlatego doszło do spięcia z Antonio Conte po zakończeniu meczu OFICJALNIE: Giovani Lo Celso wrócił do LaLigi OFICJALNIE: Giovani Lo Celso wrócił do LaLigi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy