Sheffield United otrzymało pieniądze od rodziny... Osamy bin Ladena

Sheffield United otrzymało pieniądze od rodziny... Osamy bin Ladena
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: The Telegraph

Sheffield United miał otrzymać pożyczkę od rodziny byłego dowódcy Al-Kaidy.

W cieniu awansu Sheffield United na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Anglii, w Sądzie Najwyższym prowadzony jest proces w sprawie przejęcia kontroli nad wspomnianym klubem. Stronami procesu są dotychczasowi współwłaściciele spółki, a więc Kevin McCabe i książę Abdullah Bin Mosaad Bin Abdulaziz Al Saud.

Pierwszy z nich to biznesmen z Anglii, który od wielu lat udziela się w branży nieruchomościowej. Drugi to natomiast wnuk byłego króla Arabii Saudyjskiej, Abda al-Aziza ibn Su’uda. Jego dziadek jest uważany za twórcę państwa.

W toku postępowania na jaw wyszła szokująca informacja. Mianowicie odkryto, iż kilka lat temu klub otrzymał pożyczkę od rodziny byłego dowódcy Al-Kaidy, Osamy bin Ladena. Wspomniana kwota opiewała na trzy miliony funtów i została udzielona bez konieczności jej zwrócenia.

O całej sytuacji doniósł sądowi jeden z prawników saudyjskiego księcia, Andreas Gledhill. Dodał również, że McCabe od początku wiedział o sprawie, a konkretnie, iż „pieniądze pochodzą z innego źródła, a więc od członka rodziny Bin Ladena”.

Strony konfliktu spierały się między innymi, czy owa pożyczka powinna zostać spłacona. Saudyjski książę chce, by należność została uregulowana przy użyciu pieniędzy od sponsorów. Nie zgadza się z tym jednak drugi z biznesmenów.

Sędzia jak na razie nie ogłosił werdyktu zarówno w sprawie kredytu, jak i tego, kto przejmie kontrolę nad spółką. Postępowanie trwa.

Ekipa prowadzona przez Chrisa Wildera nie tak dawno zapewniła sobie awans do Premier League. Dla tej ekipy jest to powrót na najwyższy szczebel po 12 latach przerwy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Matthijs de Ligt opuści Juventus? Mino Raiola zasiał ziarno niepewności Matthijs de Ligt opuści Juventus? Mino Raiola zasiał ziarno niepewności Derby County na skraju upadku. Prowadzonemu przez Wayne'a Rooneya zespołowi grozi teraz odjęcie nawet... 21 punktów [OFICJALNIE] Derby County na skraju upadku. Prowadzonemu przez Wayne'a Rooneya zespołowi grozi teraz odjęcie nawet... 21 punktów [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy