Siatka, rajd od połowy boiska i piłka w górnym rogu bramki, czyli pierwszy gol Rabiota w Juventusie [WIDEO] fot. Juventus

Wczoraj w hicie Serie A przez długi czas na boisku utrzymywał się wynik bezbramkowy. To zmieniło się zaraz po zmianie stron, gdy Adrien Rabiot kapitalnym strzałem otworzył wynik rywalizacji w starciu Juventusu z Milanem.

Lider tabeli włoskiej ekstraklasy w pierwszej połowie oddał tylko jeden celny strzał na bramkę „Rossonerich” i to istotnie mogło niepokoić Maurizio Sarriego. 61-latek w przerwie meczu musiał jednak trafić do głów swoich piłkarzy, gdyż już w 47. minucie wyszli oni na prowadzenie.

Wówczas, ku zaskoczeniu wielu, Adrien Rabiot jeszcze na własnej połowie ośmieszył Theo Hernándeza, zakładając mu siatkę. Następnie pomknął on w kierunku bramki rywali, zaliczając kilkudziesięciometrowy rajd, a gdy już znalazł się przed szesnastką rywali, kropnął w prawy róg. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że było to debiutanckie trafienie Francuza w barwach Juventusu.

I choć finalnie „Stara Dama” przegrała z Milanem 2:4, to bez wątpienia gol środkowego pomocnika był ozdobą całego spotkania.

Jak pamiętamy, 25-latek trafił do Turynu na zasadzie wolnego transferu, po tym jak jego umowa z Paris Saint-Germain dobiegła końca. Do tej pory we Włoszech nie przysporzył on sobie zbyt wielu zwolenników, jednak po wczorajszym wyczynie to niewątpliwie może się wkrótce zmienić.