Siniša Mihajlović walczy z ostrą białaczką

Siniša Mihajlović walczy z ostrą białaczką
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport Mediaset

Od wczoraj włoskie media żyły tematem stanu zdrowia Sinišy Mihajlovicia, trenera Bologny. Dzisiaj Serb postanowił zwołać konferencję prasową, podczas której opowiedział o swoich dolegliwościach.

Lokalne media początkowo spekulowały, że w związku z chorobą 50-latek będzie musiał zakończyć pracę w obecnym klubie i skupić się na leczeniu. Doświadczony trener zdementował jednak te informacje, mówiąc, że nadal będzie szkolił zawodników Bologny. 

– Mam ostrą białaczkę szpikową. Stawiam czoła chorobie i jestem pewien, że ją pokonam. Jestem gotowy do walki i wiem, że wyjdę zwycięsko z tego pojedynku. Obecnie stoję przed tym wyzwaniem, zachowując spokój, i będąc pełen odwagi. Chcę podziękować wszystkim pracownikom Bologny, od prezesa do magazyniera – rzekł.

– Powiedziałem piłkarzom, że osiągnę to wyzwanie, ale potrzebuję pomocy. Dużo płakałem, gdy się o tym dowiedziałem, ale niech nikt się nie martwi: niczego nie żałuję. Byłem dobrej myśli. 28 lutego przeszedłem badania i wszystko wydawało się być normalne, aż do maja. Nie miałem żadnych objawów. Gdybyśmy nie zrobili żadnych dalszych badań, wszystko potoczyłoby się tak jak wcześniej. Zapobieganie jest ważne. Nie możemy myśleć, że jesteśmy niepokonani. To był ogromny cios, a teraz mam nadzieję, ponieważ wykryliśmy tę chorobę na czas. Muszę walczyć z nią, bo to nie tylko koszmar. Bądźcie spokojni: wygram, ponieważ zawsze wygrywam, a po zwycięstwie będę bardziej dojrzałym mężczyzną. W życiu nikt nigdy mi niczego nie dał za darmo – zdradził.

Walter Sabatini, koordynator pionu sportowego w Bolognie, przyznał, że Siniša Mihajlović nadal będzie odpowiadał za wyniki zespołu. 

Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie „Rossoblu” z Serbem na ławce trenerskiej zajęli dziesiąte miejsce w tabeli Serie A.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy