Skandal przed meczem Sierra Leone - Benin w kwalifikacjach Pucharu Narodów Afryki

Skandal przed meczem Sierra Leone - Benin w kwalifikacjach Pucharu Narodów Afryki
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: FBF

Spotkanie pomiędzy Sierra Leone a Beninem nie odbędzie się o wyznaczonej porze. Wszystko przez konflikt, który jest spowodowany rozbieżnościami w kwestii badań na COVID-19.

We wtorek miało dojść do spotkania ostatniej kolejki w ramach Kwalifikacji do Pucharu Narodów Afryki: Sierra Leone - Benin.

Spotkanie, którego stawką jest awans na przyszłoroczny turniej, zaplanowano pierwotnie na 18:00. Ostatecznie jednak podjęto decyzję o zmianie godziny ze względu na rozbieżności w kwestii interpretacji badań na obecność koronawirusa.

Władze Sierra Leone twierdzą bowiem, że pięciu graczy rywala miało pozytywne rezultaty testów. Benińczycy są natomiast zdania, iż przed wyjazdem wszyscy piłkarze byli badani i, co więcej, mieli wyniki negatywne.

Skąd ta rozbieżność? Według tego, co mówią goście, zawodnicy, którzy mieli rzekomo pozytywne wyniki, przeszli już wcześniej COVID-19 i są ozdrowieńcami.

Sprawa została więc zgłoszona do kontynentalnych władz, jak i do FIFA. Te postanowiły przełożyć mecz na późniejszą godzinę. Wszystko wskazuje na to, że dopuszczeni do starcia zostaną wszyscy piłkarze. Początek o godzinie 21:00.

Liderem grupy jest Nigeria, która już wcześniej zapewniła sobie awans na turniej. Drugie miejsc zajmuje wspomniany Benin z siedmioma punktami na koncie, natomiast trzecia lokata przypadła Sierra Leona. W razie zwycięstwa gospodarze wtorkowego meczu zapewnią sobie awans na turniej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy