Skandal w Premier League? Piłkarz oskarżony o rasizm

Skandal w Premier League? Piłkarz oskarżony o rasizm
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: BBC

Zawodnik West Bromwich Albion, Jay Rodriguez, został posądzony o rasizm.

Gaëtan Bong zarzucił Jay’owi Rodriguezowi obrażenie go na tle rasowym. Reprezentant Kamerunu wyjawił, że sytuacja miała mieć miejsce podczas wygranego przez West Bromwich 2-0 spotkania z Brighton. Obaj zawodnicy starli się ze sobą, a Rodriguez zakrył usta i powiedział coś w kierunku rywala, nim 29-letni defensor poszedł do sędziego Martina Atkinsona.

West Bromwich Albion zapowiedziało już, że w pełni wesprze Rodrigueza w celu oczyszczenia jego nazwiska. Reprezentant Anglii ma czas do 16 lutego na odpowiedzenie Angielskiej Federacji Piłkarskiej (FA).

- Jestem absolutnie zaskoczony i z niedowierzaniem patrzę na sytuację, w jakiej się znalazłem. Całkowicie zaprzeczam fałszywym zarzutom, które zostały skierowane w moją stronę i podejmę wszelkie kroki prawne, by tego dowieść – napisał na Twitterze Rodriguez.

Angielska  Federacja Piłkarska napisała w oficjalnym oświadczeniu, że zawodnik jest posądzony o używanie słów obraźliwych, odnoszących się do pochodzenie etnicznego, koloru skóry oraz rasy. Incydent został również zanotowany przez sędziego Martina Atkinsona w raporcie pomeczowym. Arbiter nie podjął żadnych kroków na murawie, ponieważ sam nie był przy tym zdarzeniu i opierał się jedynie na słowach Bonga.

Kameruńczyk napisał na Twitterze: „Niektóre słowa nie powinny padać na stadionie, zwłaszcza z ust innych piłkarzy. Dla człowieka takiego, jak ja, słowa Rodrigueza są niewybaczalne”.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy