Skrzydłowy Juventusu na radarach klubów z Premier League. Konieczne 40 milionów euro

2024-06-12 22:32:37; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Skrzydłowy Juventusu na radarach klubów z Premier League. Konieczne 40 milionów euro
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Nicolò Schira

Leicester City oraz West Ham United mają być zainteresowane Matíasem Soulé z Juventusu - informuje Nicolò Schira.

Matías Soulé ostatni sezon spędził na wypożyczeniu we Frosinone, ponieważ w Juventusie nie mógł liczyć na regularne występy. Tam argentyński skrzydłowy był pierwszym wyborem, rozegrał niemal wszystkie spotkania od pierwszej minuty.

Przełożyło się to na rozwój 21-latka, który strzelił 11 bramek i zanotował trzy asysty.

Dobry sezon skrzydłowego pociągnął za sobą naturalnie zainteresowanie mocniejszych klubów. Zgodnie z doniesieniami Nicolò Schiry, piłkarzem interesują się Leicester oraz West Ham.

Jego zdaniem agent piłkarza już negocjuje warunki potencjalnych umów z klubami. Wedle informacji Schiry Juventus ma chcieć za swojego zawodnika 40 milionów euro. Kontrakt Soulé wygasa wraz z końcem czerwca 2026 roku.

Młodzieżowy reprezentant Argentyny w strukturach Juvenusu obraca się od 2020 roku, kiedy to przeniósł się do „Starej Damy” z rodzimego Vélezu Sarsfield. 

Piłkarz w pierwszym zespole ekipy z Turynu zagrał w 21 spotkaniach, ale jego szanse nie były obfite w czas gry. W trakcie sezonu 2022/2023 spędził na murawie zaledwie 537 minut. Zdobył wówczas debiutancką bramkę w Serie A. Jasnym jednak było, że do rozwoju potrzebne będzie wypożyczenie.

Soulé ma na swoim koncie występ w reprezentacji Argentyny do lat 23. Strzelił także bramkę.