Sky Sport: Włoscy giganci planowali transfer rodem z NBA

Sky Sport: Włoscy giganci planowali transfer rodem z NBA
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sport

Juventus i Roma opracowały skomplikowany plan transferu Leandro Paredesa.

Pomocnik znalazł się zimą na celowniku kilku klubów, a najbardziej zainteresowane były Juventus oraz Liverpool. Szczególnie na transferze zależało mistrzom Włoch, który poszukiwali wzmocnień w środkowej linii. Roma była gotowa na sprzedaż swojego piłkarza, jednak oczekiwała za niego około 30 milionów euro. „Stara Dama” była gotowa wydać takie pieniądze, ale transfer był uzależniony od innych zawodników.

„Sky Sport” informuje, że kluby opracowały plan, o którego realizację starały się do samego zamknięcia okna transferowego. „Giallorossi” upatrzyli następcę Paredesa w postaci pomocnika Torino, Daniele Basellego. Juventus musiał jednak zwolnić miejsce dla Argentyńczyka i w tym celu miał sprzedać Mario Leminę do Crystal Palace. Strony były już bardzo blisko porozumienia, ale wtedy całą operację zablokował Gabończyk.

Lemina zdecydował, że nie chce przenosić się w styczniu do Anglii, co zablokowało operację przypominającą transakcje rodem z NBA. Tamtejsze organizacje również dokonują skomplikowanych wymian zawodników, a transfery zależne są nierzadko od decyzji kilku klubów i zawodników.

Paredes wciąż będzie mógł odejść z Romy po sezonie. „Lupi” są gotowi poświęcić jego kartę zawodniczą, by pozyskać środki finansowe konieczne do zatrzymania Kostasa Manolasa i Radji Nainggolana.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje dla najlepszych piłkarzy i piłkarek. Wręczenie nagród już 17 grudnia! FIFA The Best 2020: Nominacje dla najlepszych piłkarzy i piłkarek. Wręczenie nagród już 17 grudnia! Bayern Monachium wstrzymuje negocjacje z następnym zawodnikiem. Czeka go „okres próbny” Bayern Monachium wstrzymuje negocjacje z następnym zawodnikiem. Czeka go „okres próbny”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy