Sky Sport: Włoscy giganci planowali transfer rodem z NBA

Sky Sport: Włoscy giganci planowali transfer rodem z NBA
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sport

Juventus i Roma opracowały skomplikowany plan transferu Leandro Paredesa.

Pomocnik znalazł się zimą na celowniku kilku klubów, a najbardziej zainteresowane były Juventus oraz Liverpool. Szczególnie na transferze zależało mistrzom Włoch, który poszukiwali wzmocnień w środkowej linii. Roma była gotowa na sprzedaż swojego piłkarza, jednak oczekiwała za niego około 30 milionów euro. „Stara Dama” była gotowa wydać takie pieniądze, ale transfer był uzależniony od innych zawodników.

„Sky Sport” informuje, że kluby opracowały plan, o którego realizację starały się do samego zamknięcia okna transferowego. „Giallorossi” upatrzyli następcę Paredesa w postaci pomocnika Torino, Daniele Basellego. Juventus musiał jednak zwolnić miejsce dla Argentyńczyka i w tym celu miał sprzedać Mario Leminę do Crystal Palace. Strony były już bardzo blisko porozumienia, ale wtedy całą operację zablokował Gabończyk.

Lemina zdecydował, że nie chce przenosić się w styczniu do Anglii, co zablokowało operację przypominającą transakcje rodem z NBA. Tamtejsze organizacje również dokonują skomplikowanych wymian zawodników, a transfery zależne są nierzadko od decyzji kilku klubów i zawodników.

Paredes wciąż będzie mógł odejść z Romy po sezonie. „Lupi” są gotowi poświęcić jego kartę zawodniczą, by pozyskać środki finansowe konieczne do zatrzymania Kostasa Manolasa i Radji Nainggolana.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Furman o krok od transferu do Hajduka Split Furman o krok od transferu do Hajduka Split Cracovia gotowa zapłacić milion złotych za korupcyjne grzeszki Cracovia gotowa zapłacić milion złotych za korupcyjne grzeszki RB Lipsk w otwartym sporze z Leeds United. Chodzi o przyszłość Augustina RB Lipsk w otwartym sporze z Leeds United. Chodzi o przyszłość Augustina OFICJALNIE: Angel Gomes odchodzi z Manchesteru United OFICJALNIE: Angel Gomes odchodzi z Manchesteru United OFICJALNIE: Amine Gouiri bohaterem piątego letniego transferu Nice OFICJALNIE: Amine Gouiri bohaterem piątego letniego transferu Nice Leroy Sané dzisiaj ląduje w Monachium. Jutro testy medyczne przed transferem do Bayernu Leroy Sané dzisiaj ląduje w Monachium. Jutro testy medyczne przed transferem do Bayernu Legia Warszawa straci Antolicia?! Chorwat na radarze Trabzonsporu Legia Warszawa straci Antolicia?! Chorwat na radarze Trabzonsporu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy