Sky Sports: Liverpool będzie miał najdroższego bramkarza w historii? „The Reds” gotowi pobić rekord

Sky Sports: Liverpool będzie miał najdroższego bramkarza w historii? „The Reds” gotowi pobić rekord
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Sky Sports

Jak poinformowało „Sky Sports”, Liverpool stara się o sfinalizowanie sprowadzenia Alissona przed rozpoczęciem letniego okresu transferowego.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez brytyjskich dziennikarzy, rozmowy w sprawie sprowadzenia reprezentanta Brazylii dopiero się rozpoczęły i znajdują się wciąż na bardzo wczesnym etapie. „The Reds” mieli zabiegać o uzyskanie podpisu bramkarza już podczas zimowego okna transferowego, co wówczas się nie powiodło, ale mają nadzieję, że tym razem uda im się przekonać Romę do sprzedania Alissona w nadchodzących tygodniach.

AS Roma uważa 25-letniego bramkarza za jednego z najlepszych fachowców na świecie, dlatego nie zamierza go oddawać za mniej, niż 70 milionów euro (62 miliony funtów). Potencjalny transfer za taką kwotę oznaczałby, że Alisson zostanie najdroższym bramkarzem w historii. Obecnie ten tytuł należy do Edersona, który poprzedniego lata zamienił Benficę na Manchester City za 40 milionów euro (35 milionów funtów).

Liverpool pokazał w ostatnich miesiącach, że nie boi się dokonywania wysokich transferów. W grudniu „The Reds” zapłacili około 70 milionów funtów za Virgila van Dijka z Southampton. Po tej transakcji Holender został najdroższym obrońcą w historii.

W poprzednim tygodniu we włoskich mediach pojawiły się informacje, że AS Roma stara się o przekonanie reprezentanta Brazylii do podpisania nowej umowy. Liverpool prawdopodobnie postara się o jak najszybsze sfinalizowanie transakcji, bowiem o kartę zawodniczą Alissona mogą rywalizować również przedstawiciele Realu Madryt i Paris Saint-Germain.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy