SKY SPORTS potwierdza: Nowy faworyt do objęcia Arsenalu

SKY SPORTS potwierdza: Nowy faworyt do objęcia Arsenalu
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sports | The Telegraph

Według doniesień „Sky Sports”, niespodziewanie faworytem do objęcia Arsenalu został Željko Buvač.

Kilka tygodni temu o Bośniaku zrobiło się dość głośno za sprawą jego nagłego odejścia z Liverpoolu. Brytyjskie media początkowo informowały, iż asystent Jürgena Kloppa postanowił po prostu porzucić zespół, ale późniejsze doniesienia wskazywały na to, iż trener faktycznie zrezygnował z posady, ale tylko do końca sezonu. Na taki ruch miał się zdecydować ze względów osobistych, ale przedstawiciele Liverpoolu zapewniali, że w przyszłej kampanii wszystko wróci już do normy.

Okazuje się jednak, że wcale nie musi tak być. Na dzień po całym zamieszaniu bośniacka „Pravda BL” poinformowała, iż Buvač jest poważnym kandydatem do objęcia Arsenalu po odejściu Arsène'a Wengera. Wiarygodności tym doniesieniom dodawał fakt, że to samo źródło jako pierwsze potwierdziło, że Bośniak wraz z Kloppem dołączą do Liverpoolu.

Teraz sprawie przyjrzało się „Sky Sports”, które również daje spore szanse dotychczasowemu drugiemu trenerowi na spróbowanie sił na ważniejszym stanowisku. Co więcej, brytyjscy dziennikarze przekonują, że Buvač jest obecnie faworytem Svena Mislintata, czyli osoby, która w Arsenalu odpowiada za zatrudnianie nowych pracowników.

Niemiec dobrze zna szkoleniowca z czasów, gdy ten trenował jeszcze u boku Kloppa w Borussii Dortmund. Działacz uważa, że dzięki jego zatrudnieniu w klubie mogłaby powstać wyjątkowa triada, która opracowałaby strategię długofalowego rozwoju drużyny. Jej częścią miałby zostać również Raul Sanllehi, zajmujący się sprawami piłkarskimi Arsenalu.

Jakby tego było mało, w środę „The Telegraph” informował, iż „Kanonierzy” ostatnimi czasy skłaniają się ku zatrudnieniu mniej doświadczonego szkoleniowca. Wcześniej spekulowano o takich nazwiskach jak Luis Enrique, ale zatrudnienie trenera z najwyższej półki może sporo kosztować, a i jego wymagania co do transferów mogą być większe. Właśnie dlatego londyńczycy rozważają postawienie na kogoś mniej znanego, by móc spokojnie budować nowy projekt.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy