Śladami Ousmane'a Dembélé? Borussia Dortmund pracuje nad transferem skrzydłowego

Śladami Ousmane'a Dembélé? Borussia Dortmund pracuje nad transferem skrzydłowego fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Footmarcato

Jak podaje Footmercato, na celowniku Borussii Dortmund znalazł się zawodnik Rennes, Lucas Da Cunha.

Zaledwie 17-letni piłkarz najczęściej gra na lewym skrzydle. Da Cunha nie zadebiutował jeszcze w pierwszej drużynie Rennes, ale od dawna uchodzi za duży talent i wzbudza zainteresowanie bogatszych europejskich klubów.

Jednym z nich jest właśnie Borussia, która przeszła już do konkretnego działania. Lider Bundesligi zaoferował na razie Rennes cztery miliony euro. Samemu atakującemu zaproponował z kolei pięcioletni kontrakt. Jego aktualna umowa z Rennes jest ważna do 30 czerwca 2021 roku.

Da Cunha ma na koncie występy w reprezentacjach Francji różnych kategorii wiekowych. W kończącym się roku zadebiutował w kadrze do lat 18.

Zainteresowanie BVB skrzydłowym przypomina transfer Ousmane'a Dembélé. 21-letni dziś zawodnik trafił do Dortmundu w 2016 roku właśnie z Rennes. Po zaledwie roku dortmundczycy sprzedali go Barcelonie za ponad 100 milionów. Trzeba jednak podkreślić, że Dembélé, przenosząc się do stolicy Zagłębia Ruhry, miał już za sobą bardzo udany sezon w Ligue 1.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy